Zostań w domu - co możesz zrobić przy motocyklu, skoro panuje koronawirus i kwarantanna? - Motogen.pl

Działania prewencyjne w związku z ryzykiem epidemii koronawirusa w Polsce to między innymi sugestia pozostania z domu oraz wykonywania pracy w formie home-office. To też świetna okazja aby pogrzebać przy motocyklu!

Władze oraz Generalny Inspektorat Sanitarny rozpoczęły akcję #ZostańWDomu. Chodzi o to, aby zmniejszyć aktywność poza miejscem zamieszkania do niezbędnego minimum. Proponujemy stosować się do wytycznych na gis.gov.pl. Od siebie dodamy, że nie warto panikować i wykupywać papieru toaletowego na palety, a makaron magazynować na najbliższe 6 miesięcy… Warto natomiast podejść do pandemii z rozsądkiem. Na przykład zróbcie zakupy raz na 10 dni, zamiast codziennie.

Dla motocyklistów #ZostańWDomu będzie oznaczało ograniczenia w uprawianiu swojego hobby. W jaki sposób przekuć frustrację na pozytywne działanie? Poniżej mamy dla Was kilka inspiracji, razem z pomocnymi linkami do poradników…

Myjnia i konserwacja

Dopóki poruszanie się jest swobodne, odwiedźcie myjnię ręczną. Umyjcie dokładnie motocykl. Kupcie środki do konserwacji lakieru, tapicerki, chromów lub plastików. Po powrocie będziecie mieli sporo czasu, żeby w wolnej chwili „wypieścić wizualnie” swój pojazd. Możecie także kupić lakier na wszelkie zaprawki, naftę do doczyszczenia smaru z łańcucha. Umyty, czysty, zalany pod korek motocykl będzie cieszył oko.

Sklep motocyklowy i proste wymiany

Podjedźcie do swojego sklepu motocyklowego. Chociaż w obecnej sytuacji bezpieczniej będzie, aby zrobić te zakupy w sklepie internetowym i z minimalną ilością kontaktu osobistego. Zaopatrzcie się w filtry powietrza, olej z filtrem oleju, klocki hamulcowe. W wolnej chwili macie szansę je wymienić. Jak to zrobić piszemy w linkach powyżej.

Dodatkowo kupcie świece zapłonowe i nasadki do świec. Jeśli nie posiadacie, także klucz dynamometryczny, przyda się zarówno do wymiany oleju jak, klocków oraz świec.

Możecie także pomyśleć o stuningowaniu swojego motocykla. Można np. zmienić pozycję, czy sety na sportowe. Tarcze, przewody, mocowanie tablicy rejestracyjnej i wiele, wiele innych.

Jednym słowem mniej jazdy, więcej pozytywnych zmian na przyszłość!

Pamiętajcie, siedzenie w domu może być konstruktywne dla Was i Waszego motocykla. My już mamy całą listę pomysłów (na przykład filmy motocyklowe do obejrzenia), co zrobić przy naszych jednośladach. Najważniejsze to nie wpadać w panikę, nie denerwować się – na większość rzeczy macie niewielki wpływ, więc zadbajcie o zdrowie psychiczne swoje i swoich najbliższych. A temu sprzyja pozytywna energia i satysfakcja spędzenia czasu wraz z motocyklem!

P.S.: Rodzice i dzieci, pamiętajcie. Zamknięte szkoły to nie ferie. Nie warto w tym czasie odwiedzać dużych skupisk ludzi.

No to idziemy do garażu!

Jeżeli jednak nie macie ochoty lub możliwości wykonania napraw własnoręcznie, skorzystajcie z warsztatów motocyklowych. Tym bardziej, że wiele z nich oferuje usługę transportu door-to-door. W ten sposób zachowacie bezpieczeństwo oraz pomożecie warsztatom utrzymać się w trudnym czasie. SPRAWDŹ OGÓLNOPOLSKĄ LISTĘ WARSZTATÓW MOTOCYKLOWYCH Z USŁUGĄ DOOR-2-DOOR.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany