Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Ograniczenie wjazdu i przejazdu przez Paryż dla większości pojazdów – nowe pomysły Mera Paryża, Anne Hildago

Miesiąc temu władze Paryża wprowadziły strefę 30 km/h na terenie praktycznie całego miasta, o czym pisaliśmy tutaj. Ale socjalistyczna mer stolicy Francji ma kolejny pomysł: wprowadzenie drastycznych ograniczeń ruchu samochodowego w centrum Paryża.

Anne Hidalgo chce zakazu przejazdu większości pojazdów, w czterech dzielnicach miasta. Strefa ma objąć dwie wyspy na Sekwanie, kręte uliczki w Marais, oraz dużą część historycznego, lewego brzegu wspomnianej Sekwany. A także fragment dzielnicy Saint-Germain-des-Pres.

Zastępca burmistrza, David Belliard zdradza: nie chodzi o eliminowanie całego ruchu, mieszkańcy, pojazdy inwalidów, taksówkarze i właściciele sklepów dalej będą poruszać się bez przeszkód.

Na razie nie wiadomo, czy zakaz obejmie jednoślady i autobusy wycieczkowe. Burmistrz Paryża urzęduje drugą kadencję, a zeszłoroczną reelekcję wygrała bez trudu. Niestety, zdaniem krytyków jej działalności powoduje problemy komunikacyjne dla mieszkańców miasta a szczególnie przedmieść, gdzie komunikacja miejska dociera w ograniczonej formie.

Czy zapowiadana poprawa życia mieszkańców metropolii stanie się faktem, czy eksperymentalna polityka zdestabilizuje życie miasta? O tym przekonamy się w perspektywie czasu. A jak Wam się podoba taki pomysł?


Więcej w Newsy, Ze świata
Leżajsk: motocyklista zaatakował rowerzystę tasakiem, odciął mu dłoń

W poniedziałek wieczorem w Leżajsku doszło do dramatycznych scen. Motocyklista uciął rowerzyście dłoń - póki co wygląda to na przypadkowy...

Zamknij