Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

W poniedziałek wieczorem w Leżajsku doszło do dramatycznych scen. Motocyklista uciął rowerzyście dłoń – póki co wygląda to na przypadkowy atak.

Do napadu doszło około godziny 22:00 w poniedziałek 20 września. Do rowerzysty jadącego ulicą Lipy w Leżajsku podjechał motocyklista. Uderzył go ostrym narzędziem, obciął mu dłoń.

Napastnik odjechał, a poszkodowany 21-latek samodzielnie zadzwonił po pomoc. Na miejscu zdarzenia nie było żadnych świadków. Został przetransportowany na SOR, a niedługo później trafił na oddział chirurgiczny w Krakowie, gdzie lekarze mieli uratować jego rękę.

Zdarzenie zostało potwierdzone przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku, jednak więcej światła na sprawę rzuciła dopiero Katarzyna Leszczak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Leżajsku.

Już około godziny 6:00 we wtorek zatrzymano podejrzanego 43-latka. Zabezpieczono także narzędzie, które pokrzywdzony wstępnie określił jako maczeta.

“Zatrzymano 43-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o popełnienie tego czynu. Podobnie jak napadnięty, to mieszkaniec powiatu leżajskiego. Zatrzymaliśmy narzędzie, które mogło zostać użyte. Można powiedzieć, że to nóż typu tasak.”

Prokuratura póki co nie ustaliła, czy istniał jakikolwiek motyw popełnionego czynu. Prokurator dodała tylko, że “pokrzywdzony nie wskazał, z jakich powodów mógł być zaatakowany”, a także “nie rozpoznał napastnika jako osoby mu wcześniej znanej”.

43-letni Marek T. póki co pozostaje zatrzymany w charakterze podejrzanego. Dziś, czyli w środę, w zależności od wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych, prokuratura przedstawi odpowiednie zarzuty oraz wystąpi do sądu o areszt tymczasowy.


Więcej w Newsy, Z Kraju
Suzuki GSX-S1000GT
Suzuki GSX-S1000GT nowy sport tourer (dane techniczne, specyfikacja, cena)

Suzuki GSX-S1000GT to nowy gracz w segmencie pojazdów sporotowo-turystycznych. Znamy specyfikację, dane techniczne i cenę tego modelu!

Zamknij