Yamaha YZF-R3 2019 już oficjalnie. Sporo inspiracji z R1 i M1 - Motogen.pl

Producent oficjalnie pokazał zdjęcia gotowej wersji R3 na rok 2019. Motocykl łączy własny, stonowany styl z elementami motocykli z górnej półki – R1 i M1. To wyraźny ukłon w stronę fanów budżetowej torowej jazdy. R3 będzie oferowana w trzech zestawieniach kolorystycznych: niebiesko-czarnym i biało-czarnym i czarnym z białymi detalami.

 

Motocykl zbudowany został na ramie kratownicowej typu diamond. Z przodu zastosowano widelec upside-down, za zatrzymanie odpowiadają dwie tarcze hamulcowe – po jednej na każdą oś. Masa YZF-R3 wynosi 167 kg, wysokość siedziska to 780 mm, a pojemność zbiornika to 14 litrów.

 

 

Na pokładzie znajdą się centralna czerpnia powietrza, reflektory LED i wyświetlacz LCD. Kształt zbiornika paliwa inspirowany jest tym z modelu R1, co ma zapewnić lepszy kontakt nóg z motocyklem. Obręcze kół i wydech pozostają takie same jak w dotychczasowym modelu.

 

DO napędu YZF-R3 2019 wykorzystany został chłodzony cieczą dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 321 cm3, zapewniający moc 41 KM i moment obrotowy 29,6 Nm. Silnik będzie zgodny z normą Euro 5, która zacznie obowiązywać w kwietniu 2020 r.

 

Więcej o motocyklach Yamaha