Tadeusz Błażusiak Mistrzem Świata Halowego Enduro - Motogen.pl

Polski zawodnik Tadeusz Błażusiak, Mistrz Europy w Trialu z 2004 roku, obecnie startujący w motocyklowych rajdach Enduro, został Mistrzem Świata Halowego Enduro (Indoor Enduro World Championship).

Zawody halowego Enduro w randze Mistrzostw Świata rozegrane zostały po raz pierwszy w historii. Dotychczas organizowany od 2008 roku Puchar Świata również padł łupem Tadeusza w zeszłym roku.

Po wywrotce podczas pierwszego wyścigu pierwszej tegorocznej rundy Mistrzostw rozgrywanej we włoskiej Genui i heroicznej walce w dwóch kolejnych wyścigach włoskiej imprezy Tadeusz zajmował trzecie miejsce. Podczas kolejnych zawodów rozgrywanych w Barcelonie polski zawodnik, wygrywając wszystkie trzy wyścigi, wyraźnie pokazał kto jest najlepszy w tego typu imprezach. Ostatnia runda cyklu, zaplanowana w stolicy Portugalii, Lizbonie, z powodu wycofania się głównego sponsora została odwołana. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) uznała wyniki jako ostateczne, a tym samym prowadzący w klasyfikacji Tadeusz Błażusiak został pierwszym Mistrzem Świata tej bardzo ciekawej konkurencji.

Gratulujemy Tadeuszowi tego historycznego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w międzynarodowej rywalizacji!