Wyobrażacie sobie posiadanie motocykla MX lub DV w wielkim mieście? Oczywiście, że tak niemniej fakt uprawiania takiej dziedziny motocyklizmu i optymalnego wykorzystania posiadanego sprzętu przysparza wielu problemów – w tym logistycznych.

Z motocrossem lub hard enduro sytuacja jest prostsza. Zakup takiego sprzętu jest bardziej świadomy i z góry występuje założenie, że motocykl będzie wykorzystywany w specyficznych warunkach. Niemniej większość motocykli ADV które widzimy na naszych drogach, nigdy nie zjechało z asfaltu – pomimo posiadanych cech, które czynią takie wycieczki bardzo przyjemnymi.

Właściciele tych maszyn obawiają się wagi swoich motocykli, ich mocy i momentu obrotowego, zwinności podczas poruszania się w terenie oraz… po prostu nie wiedzą, jak to robić.

Jazda offroad jest wiele bardziej dynamiczna i wymaga techniki, której nie ma szans się nauczyć na asfalcie. Mniej doświadczeni kierowcy dużych maszyn ADV w sytuacjach, kiedy brakuje trakcji spinają się, utrzymują pozycję na siedząco chcąc być jak najbliżej motocykla instynktownie obniżając środek ciężkości – co jest zupełnie zrozumiałe na asfalcie, ale na luźniejszych nawierzchniach i w terenie mniej przewidywalnym, pośród różnych naturalnych przeszkód, takie podejście rodzi niebezpieczeństwo, niepewność i najczęściej skutkuje porzuceniem wycieczek offroadem, na rzecz sprawdzonego asfaltu.

Omijanie terenu posiadając turystyczne enduro lub ADV to oczywiście karygodny błąd, bowiem motocykle tego segmentu – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do eksploracji. To właśnie dzięki nim, horyzonty turystyki motocyklowej poszerzają się niemal bez granic.

Jak więc posiąść podstawy techniki, umożliwiające bezpieczne – dla kierowcy, pasażera i sprzętu, pokonywanie nieutwardzonych dróg lub absolutnych bezdroży?

Naprzeciw właśnie takim problemom, wychodzi podwarszawskie centrum motoryzacyjne Drive Position.

Drive Position Moto Park jest dobrze znany warszawskim i okolicznym motocyklistom. To tutaj możecie pojeździć na torze motocrossowym, który zaprojektował Łukasz „Kurak” Kurowski. To tutaj w sezonie letnim i zimowym, prowadzone są halowe szkolenia na pit-bike. No i właśnie w Drive Position, możecie wziąć udział w szkoleniach enduro i MX – także nie posiadając własnego motocykla i sprzętu i korzystając z motocykli dostępnych na torze. Tutaj także – z chwilą ukończenia 4 lat, swoją przygodę z motocyklami mogą zacząć najmłodsi adepci motocyklizmu.

Widać, że Panowie z DB uważnie słuchali swoich kursantów, bo przed sezonem 2022 wystartowali z nową ofertą. Zbudowali na swoim terenie profesjonalny tor z przeszkodami enduro i rozpoczęli serię szkoleń dla posiadaczy ADV i cięższych, turystycznych enduro – wszystko w komfortowej odległości kilku minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy.

Podczas szkoleń ADV w Drive Position uczestnicy będą mieli szansę poznać podstawy lub – w razie potrzeby, bardziej zaawansowane techniki jazdy w terenie.

Poruszone będą odpowiednia pozycja i kontrola motocykla, przygotowanie i konfiguracja sprzętu do jazdy w terenie, pokonywanie zjazdów, podjazdów i trawersów, „czytanie” motocykla podczas jazdy na różnych rodzajach nawierzchni, bezpieczne pokonywanie różnego rodzaju przeszkód i wiele innych, przydatnych aspektów by bezpiecznie przemieszczać się w terenie.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania najnowszych modeli motocykli segmentu ADV, które każdorazowo pojawią się na torze.

Pierwszy termin szkolenia zaplanowano na 29.05.2022.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dotyczącej szkoleń, a więcej o ofercie Drive Position dowiecie się z ich głównej strony.

Zapraszamy!!!Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany