Sezon motocyklowy 2022. Odśwież garderobę swojego motocykla – akcesoria i dodatki - Motogen.pl

Tak, to już ta pora. Przyszedł czas na odświeżenie motocyklowej garderoby. Dla odmiany mowa nie o kaskach i rękawicach, ale o garderobie jednośladu w naszym garażu. To idealny moment, żeby uzupełnić swój arsenał o niezbędne akcesoria.

Zebraliśmy dla Was praktyczny pakiet narzędzi i akcesoriów, które pozwolą cieszyć się w pełni motocyklowym sezonem 2022. Wszystkie produkty, i wiele więcej, dostępne są w sieci sklepów I’M Inter Motors oraz w sklepie online na imready.eu.

Pokrowiec dla motocykla OXFORD

OXFORD to znana i lubiana w Polsce marka, która dostarcza jakościowe części i akcesoria w rozsądnych cenach. Jednym z ważniejszych produktów, który powinien znaleźć się w garażu każdego motocyklisty, jest pokrowiec dla motocykla Oxford. Pokrowce OXFORD z linii AQUATEX idealnie pasują do większości motocykli i posiadają specjalny ściągacz zachodzący na przednie koło. Pokrowiec spinamy paskiem w środku, pod silnikiem. Pomyślano także o niewielkich otworach, pozwalających na zabezpieczenie motocykla łańcuchem lub U-lockiem.

Pokrowiec Oxford na motocykl
Pokrowiec Oxford na motocykl

Pokrowiec motocyklowy jest oczywiście wodoodporny, więc spisze się tak samo dobrze na zewnątrz jak i w garażu. W tym drugim będzie chronił pojazd przed kurzem i przypadkowym zarysowaniem.

Cena: od 80 zł

Jak wybrać pokrowiec Oxfrod? Sprawdź poradnik:

Blokady antykradzieżowe do motocykla

Niestety, kradzieże motocykli nadal są w Polsce plagą. Zwłaszcza na początku sezonu. W kwestii blokad antykradzieżowych i zabezpieczeń motocyklowych, na rynku jest co najmniej kilka rozwiązań. Zacznijmy od praktycznych i niedużych disclocków (blokad tarczy hamulcowych), które zapina się na przednią tarczę, co uniemożliwia poruszanie motocykla. Disclock może być wyposażony dodatkowo w głośny alarm. Jeśli mowa o disclocku to trzeba pamiętać o „przypominaczu”, który zapina się na kierownicy. Dzięki temu nie ruszymy przez przypadek z blokadą zapiętą na tarczy hamulcowej.

Jeszcze większą ochronę przed kradzieżą oferują łańcuchy. Ten należy wybrać w zależności od budżetu. Co do zasady – im droższy, tym lepszy. Ale nawet niedrogi łańcuch będzie utrudnieniem dla złodzieja. Ceny łańcuchów wahają się od nieco ponad 100 zł do sporo ponad 1000 z. Rozwiązaniem z półki premium będzie ABUS GRANIT Detecto X-Plus, który posiada alarm o głośności 100 dB oraz jest wykonany z hartowanej stali.

Blokada typu U-Lock
Blokada typu U-Lock

Innym, nieco tańszym rozwiązaniem będzie blokada typu U-lock, chociażby OXFORD MAGNUM U-lock. Te lepiej sprawdzają się, gdy regularnie parkujemy w jednym miejscu, ponieważ są niewygodne w transporcie. U-lock to na pewno dobre rozwiązanie, chociażby do własnego garażu.

Cena: od 64 zł

Motocyklowy zestaw narzędziowy

Kolejnym punktem programu będzie dedykowany, motocyklowy zestaw narzędziowy Oxford. Popularną narzędziówkę powinien mieć każdy motocyklista. Najlepiej zawsze przy sobie – jak wiadomo, gdy narzędziówkę zostawimy w garażu, na pewno coś się zepsuje.

W bardzo popularnym zestawie OXFORDA znajdziemy grzechotkę z odpowiednimi przejściówkami do nasadek oraz aż 10 specjalnie dobranych bitów. Do tego klucz nastawny 0-20 mm, klucze imbusowe, klucze nasadowe, szczypce do drutu, szczypce półokrągłe i plastikowe opaski zaciskowe. Całość w wygodnym pokrowcu o niewielkich rozmiarach, co pozwoli przechowywać zestaw narzędziowy pod siedzeniem motocykla.

Zestaw Oxford OX770 za 162 złote
Zestaw Oxford OX770 za 162 złote

Cena tego rozbudowanego, posiadającego aż 27 elementów zestawu to zaledwie 162,41 zł. Dla osób szukających mniejszego kompletu narzędzi OXFORD oferuje tańsze rozwiązanie za 60 zł. W nim także 10 bitów z wkrętakiem, przejściówka do nasadek, klucze imbusowe, szczypce i nasadki.

Cena: od 60 zł 

Tankpad – naklejka chroniąca zbiornik paliwa

Powoli przechodzimy do niezbędnych akcesoriów, które wykorzystujemy nie tylko w sytuacjach awaryjnych (jak to ma miejsce przy zabezpieczeniach czy narzędziach). Tankpady motocyklowe łączą praktyczność z wyglądem. Te różnych rozmiarów naklejki na zbiornik pozwalają uniknąć uszkodzenia lakieru przez zamek w kurtce czy w spodniach, a przy okazji nieźle wyglądają. Tankpady świetnie spiszą się w motocyklach z agresywniejszą pozycją za kierownicą, np. w motocyklach sportowych czy naked bike.

Cena: od 33,71 zł

Tankpad - naklejka chroniąca zbiornik
Tankpad – naklejka chroniąca zbiornik

Nakrętki na wentyl do motocykla

Kolejnymi akcesoriami, które poprawiają wygląd naszego motocykla, są nakrętki na wentyle. Te drobne dodatki rzucają się w oczy, a mimo to są delikatne i niesztampowe. OXFORD oferuje, chociażby nakrętki na wentyle w stylu kości do gry oraz nakrętki w różnych kolorach. Każdy motocyklista powinien znaleźć coś dla siebie i szybko odświeżyć wygląd swojego motocykla.

Cena: od 9,96 zł

Nakrętki na wentyle w kształcie kostek do gry
Nakrętki na wentyle w kształcie kostek do gry

Klamki i manetki motocyklowe

Jak już jesteśmy przy upiększaniu, to ostatni punkt programu – klamki i manetki motocyklowe. W szczególności w motocyklach szosowych, dzięki zastosowaniu akcesoryjnych klamek szybko można upiększyć swój motocykl. Często także podnieść funkcjonalność, stosując klamki z regulacją. To samo tyczy się wygodnych manetek, często wykonanych z wysokiej jakości gumy. Manetki posiadają także różne kolory.

Cena: od 20,80 zł

Klamka niełamiąca 4 Ride
Klamka niełamiąca 4 Ride

Apteczka motocyklowa

Na sam koniec obowiązkowe wyposażenie każdego motocyklisty, czyli motocyklowa apteczka. Oczywiście, oby nigdy się nie przydała. Jednak w sytuacji, w której będzie potrzebna, dobrze mieć kompletną i łatwo dostępną apteczkę motocyklową. W proponowanym przez nas produkcie OXFORDA można znaleźć 2 sterylne bandaże, koc pierwszej pomocy, sterylny kompres, nożyczki, jednorazowe rękawiczki, plastry samoprzylepne i taśmę samoprzylepną. Apteczka ma niewielkie rozmiary, zmieści się pod siedzeniem większości motocykli.

Cena: 54,88 zł

Apteczka motocyklowa
Apteczka motocyklowa

Niezbędne motocyklowe akcesoria

W naszym pakiecie znalazły się elementy pomagające zadbać o bezpieczeństwo, takie jak pokrowiec czy blokady tarcz hamulcowych, ale także o wygląd (klamki, manetki). Najważniejsze jednak, żeby zanim sezon motocyklowy 2022 rozpocznie się w pełni, zadbać o siebie i swój sprzęt. Dobrze przeserwisowany i doposażony motocykl to gwarancja miło spędzonych chwil za sterami.

Pełen asortyment części, akcesoriów, odzieży oraz chemii motocyklowej można znaleźć na imready.eu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany