Po latach posuchy w temacie Superbike i mniej lub bardziej udanych gierach z serii MotoGP, fani doczekali się wreszcie jedynej obecnie i do tego oficjalnej ścigałki, sygnowanej logo WSBK.

Ostatnia taka gra wydana przez EA, opatrzona była symbolem 2001 i dawała mnóstwo radochy. Do tego była tak samo grywalna, jak i realistyczna (do tej pory pozostaje w kanonie moich gier obowiązkowych), można było latać w winklach z konkretnymi poślizgami, kreśląc na asfalcie grube ślady gumy. A do tego takie szpeje, jak Kawasaki ZX 7RR, Yamahy R7, czy klasyczne Dukaty dosiadane przez Foggy’ego i Bostroma – paluchy lizać!

2002 – nic…
2003 – eee…
2004 – bez komentarza
2005 – nuda, kicha i Góra Kalwaria…
2006 – dobra, to już przesiądźmy się na MotoGP
2007 – oglądałem telewizję, nie pamiętam, co się działo…

2008 – jeeeeeeeest!!!

Zapowiedź produkcji Milestone i wydawcy Black Bean Games spadła na mnie jak grom z jasnego nieba, masakrując mój światopogląd, po prostu czaszka czaszki, czad, szał i orzeszki laskowe!!!

Dostępna jest oficjalna strona gry www.sbkthegame.com, gdzie wszyscy nagrzani na wirtualne ujeżdżanie super-szpejów mogą cieszyć oczy pierwszymi screen’ami z gry, jak i szukać najświeższych informacji dotyczących omawianej produkcji, trailerów i wszystkiego, co związane jest z grą.

SBK’08 dostępna będzie w sprzedaży od maja tego roku, a z przyjemności rozgrywki w singlu, jak i sieciowej, skorzystają użytkownicy większości platform: Xbox 360, PlayStation 3, PSP, PlayStation 2 i PC. Tak więc już niedługo będziemy mogli sprawdzić stare powiedzenie rodem z torów wyścigowych: Second One Is The First Looser…

Więcej w Ciekawostki
Dmuchany kask

kask ma zrewolucjonizować

Zamknij