Resort infrastruktury wprowadzi płatne drogi ekspresowe? To warunek otrzymania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy…

Polska otrzyma fundusze z Krajowego Planu Odbudowy, ale tylko pod warunkiem, że obejmie opłatami wszystkie odcinki autostrad i dróg ekspresowych. Rząd zarzeka się wprawdzie, że dotyczy to tylko transportu powyżej 3,5 tony, ale oświadczenie może wzbudzać niepokój …

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że aktualnie nie są prowadzone prace nad objęciem opłatami pojazdów poniżej 3,5 tony, a więc m.in. samochodów i motocykli. W najbliższym czasie wprowadzone opłaty mają objąć tylko autobusy i samochody ciężarowe.

Niedawno, podczas otwarcia nowego odcinka A1, minister stwierdził, że nie stać nas na utrzymywanie darmowych odcinków autostrad i w końcu sukcesywnie, wprowadzi opłaty na wszystkich fragmentach. Na utrzymywanie darmowych ekspresówek zapewne też nas nie stać.

Pozostaje zatem kwestią czasu, aż w któreś z rządzących głów zapali się zielone światło, i pojazdy poniżej 3,5 tony będą poruszać się po płatnych drogach ekspresowych. Szczególnie że to, że prace nie są prowadzone „aktualnie”, wcale nie oznacza, że nie zostaną rozpoczęte po wyborach.

Kierowcy w Polsce nie mają łatwo. Rosnące do absurdalnych poziomów ceny paliw, dodatkowe podatki dla posiadaczy pojazdów spalinowych a teraz opłaty za drogi ekspresowe.

Swoją drogą, dodatkowe opłaty to wzrost kosztów transportu, co oczywiście, odbije się na cenach wszystkich usług i produktów, wymagających przewozu. „By żyło się lepiej…”


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany