Red Bull X-Fighters – aż 6 razy w 2008 roku! - Motogen.pl
Tegoroczna edycja Red Bull X-Fighters była potężnym ładunkiem adrenaliny i sprawiła, że zarówno zawodnicy jak i widzowie zapragnęli dużo więcej tak mocnych wrażeń. Jedno jest pewne. W 2008 roku zobaczymy tylko to, co najlepsze w FMX – umiejętności, styl i niesamowite show! Wszystko razem w sześciu miastach rozsianych na kuli ziemskiej.

Serii Red Bull X-Fighters towarzyszy postęp. Postęp w kwestii kreatywności, jakości i widowiskowości eventów – to oznacza rozwój edycji 2008. Najlepszy freestyle zobaczymy w Meksyku, Brazylii, Włoszech, Hiszpanii, USA i Niemczech. Topowi zawodnicy FMX z całego świata gotowi są by odpalić silniki i rywalizować w serii zupełnie nowego FMX’u, w serii Red Bull X-Fighters!

Harmonogram:

– 4 kwietnia – Mexico City (arena walk byków)
– 3 maja – Rio de Janeiro (spotkanie FMX z Sambą)
– 16 maja – Rzym (gladiatorzy i FMX)
– 14 czerwca – Teksas (FMX i rodeo)
– 4 lipca – Niemcy (przemysł: Zagłębie Ruhry)
– 17-18 lipca – Madryt (ponownie torreadorzy ruszą do boju).

W 2007 roku po raz pierwszy „złamano" konwencje FMX’owych byków – pojawił się przystanek w Slane Castle w Irlandii. Event powoli wychodził poza arenę corridy, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem widzów. W przyszłym roku nie będzie gorzej – X-Fighters’i zawalczą w czterech nowych, innowacyjnych lokalizacjach. Mistrzowie światowego FMX, wielkie gwiazdy oraz silna dywizja młodych i ambitnych jeźdźców staną się częścią serii 2008. Wszystkie zebrane talenty będą bardziej niż żądne by podążać za śladem Pastrany i stać się championem edycji 2008 – może najzwyczajniej w świecie pokonają go? FMX zmienia się, możemy spodziewać się istnych cudów!

Oczekiwania są wysokie.

Zawody Red Bull X-Fighters mają reputację miernika poziomu światowego FMX’u, rozwój nowych torów i edycji tej imprezy FMX stawia duże wyzwanie przed organizatorami. Jak do tej pory, spotkamy się z wybuchową mieszanką lokalnej tradycji z ekstremalnym sportem, jakim jest freestyle motocross.

Wiele krajów proponowało podjęcie się wyzwania organizacji przystanków X-Fighters, jednak zaledwie kilka spośród nich zostało starannie wybranych. Tam właśnie śmietanka zawodników FMX z całego świata wzniesie się w powietrze z potężnych ramp, by pokazać nam wszystkim kilka śmiertelnie niebezpiecznych tricków, podkręcając atmosferę do czerwoności.

2008 rok to aż sześć etapów Red Bull X-Fighters.

Na rozgrzewkę idzie Monumental Plaza de Toros w Mexico City, a wraz z tą niebywałą areną tłum 42000 pełnych adrenaliny i głodnych wrażeń kibiców. Białe chusty pójdą w ruch! Następnym przystankiem będzie Sambadrom w Rio de Janeiro, gdzie FMX spotka się z gorącą Sambą, a przy akompaniamencie ryczących silników riderzy poczują jedyną w swoim rodzaju, południowoamerykańską radość z życia. Niemal dwa tygodnie później karawana freestyle’u zaatakuje Europę. Walka z gladiatorami odbędzie się w Rzymie, w historycznym Circus Maximus. To oznacza potężną imprezę po włosku! W czerwcu Red Bull X-Fighters zadomowi się w Forth Worth Stockyards w Teksasie. Zobaczymy, kto złapie byka za rogi… Wild, wild west! W lipcu odwiedzimy Zagłębie Ruhry w Niemczech, gdzie X-Fightersi spotkają się z przemysłem. Również w lipcu karawana odwiedzi ponownie najpiękniejszą arenę walk byków, Las Ventas w Madrycie – dom Red Bull X-Fighters. Fiesta espanola pełną parą – chusty, piły łańcuchowe, trąby – szał jakiego jeszcze nie było!