Rebelhorn Runner III, motocyklowa kurtka skórzana, reprezentuje ponadczasowy styl połączony z praktycznymi rozwiązaniami i wysokim bezpieczeństwem. Może stać się jedną z najlepszych kurtek!

Zastanawiałeś się kiedyś, co jest najważniejszym atrybutem każdego motocyklisty? Poza kaskiem oczywiście? Odpowiedzą jest czarna skórzana kurtka! Od lat kojarzy się z motocyklizmem, pasuje na większość jednośladów, nigdy nie wychodzi z mody, zapewnia charakterną stylówkę.

Jedni z nas najbardziej cenią w motocyklu pokonywanie trudnych przeszkód i grząskich pułapek błotnych. Inni nie widzą sensu jazdy poza torami wyścigowymi. Jeszcze inni na piedestale stawiają takie wartości, jak poczucie wolności, radość z jazdy, ponadczasowo dobry styl. Właśnie dla tej ostatniej i prawdopodobnie największej grupy, polska marka Rebelhorn przygotowała nową kurtkę Runner III.

Rebelhorn Runner III
Rebelhorn Runner III

Motocyklowa kurtka skórzana Rebelhorn Runner III

Runner III jest motocyklową kurtką skórzaną należącą do linii Classic. Tworząc klasyczne kurtki (czy też rękawice i jeasny), polska marka Rebelhorn postawiła na to, co najważniejsze w motocyklizmie: esencjonalny design, brak zbędnych dodatków, praktyczne rozwiązania, ponadczasowy styl.

Krój kurtki Rebelhorn Runner III jest dopasowany do sylwetki, ale zapewnia idealną swobodę ruchów. Średnia długość osłania odpowiednią część pleców i jednocześnie pasuje na każdy typ motocykla: od nakedów, przez codzienne motocykle sportowe lub adventure, a na klasykach, customach lub cruiserach kończąc. Runner III łączy styl i funkcjonalność.

Zobacz oficjalny, spektakularny film z kurtką Rebelhorn Runner III:

Niezrównana wygoda skórzanej kurtki Runner

Dobrze opracowana i dobrana kurtka to taka, która sprawia wrażenie „drugiej skóry”. Tak można poczuć się Runner III. Warstwa zewnętrzna to licowa skóra bydlęca, ale w środku znalazła się podszewka z rozciągliwego nylonu i poliestrowego meshu z dodatkiem spandeksu. Takie rozwiązanie zapewnia ergonomiczne dopasowanie do ruchów.

Kurtka skórzana może być przewiewna – Rebelhorn Runner

Wspomniana powyżej konstrukcja kurtki i podszewki przyczynia się także do odpowiedniej ochrony przed niepożądanymi powiewami wiatru, wraz z połączeniem z dobrym poziomem wentylacji i świetnym odprowadzeniem potu.

Rebelhorn Runner chwali się przemyślanym i rozbudowanym systemem wentylacji, dzięki czemu nawet w ciepłe dni chroni przed przegrzaniem. Długie zamki na przedramionach posiadają zintegrowane kanały wentylacyjne, a ogromną zaletą jest też centralny wysokowydajny centralny kanał wentylacyjny. Ponadto kurtka posiada także 4 kanały wentylacyjne z przodu i 3 otwory wentylacyjne z tyłu.

Rebelhorn Runner III
Rebelhorn Runner III

Wygodne i sprytne rozwiązania w klasycznej kurtce motocyklowej

Rebelhorn Runner III jest kurtką o ponadczasowym, prostym wyglądzie – bez krzykliwych logotypów czy chwilowo modnych dodatków. Na pierwszy rzut oka nie widać jednak wielu sprytnych rozwiązań, które pomagają cieszyć się z każdego wyjazdu motocyklem.

Zakończenia mankietów i kołnierza posiadają delikatny materiał. Wewnątrz znalazły się 2 kieszenie oraz neoprenowa kieszeń na smartfon. Na zewnątrz są 4 kieszenie. W razie jazdy przy niskich temperaturach, kurtka Runner III posiada wewnętrzną, odpinaną, wiatroodporną kamizelkę.

Kurtka jest też regulowana na biodrach. Dodatkowo posiada dwa zamki (360° + krótki) umożliwiające dopięcie jej do spodni.

Bezpieczeństwo wysokiej klasy w Rebelhorn Runner III

Runner III nie tylko świetnie wygląda, posiada dobrą wentylację i zaskakującą praktyczność… Jest także – a może przed wszystkim – kurtką spełniającą wysokie standardy bezpieczeństwa.

Kurtka jako całościowy produkt posiada certyfikat CE, dzięki czemu jest pełnoprawną kurtką motocyklową także według prawa. Szwy są podwójne lub potrójne, aby poprawić wytrzymałość. Ochraniacze łokci i ramion YF wykonane są w technologii Hilon i spełniają normę CE poziomu 2. Protektory łokci są regulowane, a na plecach znalazła się kieszeń na kolejny ochraniacz. Nie zabrakło elementów odblaskowych poprawiających widoczność w nocy.

Rebelhorn Runner III
Rebelhorn Runner III

Jędrzejak: „Rebelhorn Runner to moja ulubiona kurtka”

Czytając opis producenta, nasz redakcyjny Jędrzejak potwierdza, że Rebelhorn Runner III ma potencjał, aby zająć pozycję jednej z najlepszych kurtek skórzanych na rynku… Skąd taka teza?

Piotrek Jędrzejak z Motogen.pl:
„Nowego modelu Runner III jeszcze nie miałem w rękach, ale od kilku lat jeżdżę w poprzedniej generacji, czyli Rebelhorn Runner II. Kurtka świetnie dopasowana i jednocześnie ergonomiczna. Praktyczna, z bardzo dobrą wentylacją (jak na skórę). Ale co najważniejsze – wygląda minimalistycznie i po prostu świetnie. W lato jeżdżę w niej motocyklami, a w jesienne temperatury chodzę na co dzień. Po zastanowieniu stwierdzam nawet, że Rebelhorn Runner to po prostu moja ulubiona kurtka w całej szafie.”

Jędrzejak w Runner II na Aprilii Tuono V4
Jędrzejak w kurtce Runner II na Aprilii Tuono V4 (przeczytaj test, obejrzyj film)

O marce Rebelhorn

Rebelhorn to marka zrodzona z pasji do motocykli, jakości i innowacji, ale przede wszystkim z pasji do maksymalnego bezpieczeństwa. Zamiłowanie do perfekcji w połączeniu ze zbuntowanym charakterem pozwoliły stworzyć projektantom nową kolekcję w 4 liniach: turystycznej, ulicznej, klasycznej i sportowej. Do linii classic, poza opisywanym Runner III, w tym roku dołączą: Hunter w wersji tekstylnej oraz Nomad w stylu parka.

Rebelhorn Runner III kosztuje ok. 1299 złotych, dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarowej. Szczegóły oraz dostępność poznacie na dobresklepymotocyklowe.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany