Motocykle BMW Motorrad oficjalnie pojawią się w Indiach - Motogen.pl

BMW Motorrad będzie kolejnym światowym producentem, który chce podbić Indie. Spośród europejskich marek na rynku indyjskim są już obecni Triumph i Ducati. Sprzedaż motocykli z silnikami o dużych pojemnościach nie jest w Indiach powalająca, ale na tyle dobra, że producenci coraz chętniej otwierają swoje biura w tym kraju.

BMW Motorrad dotychczas było importowane do Indii przez firmę Navnit Group. Portal autocarpro.in poinformował, że jeszcze w tym roku pojawi się oficjalne przedstawicielstwo niemieckiego producenta. Jego szefem będzie Shivpada Ray, który wprowadzał do Indii marki Hyosung i Benelli.

Jak może wyglądać organizacja? Na pewno BMW będzie budowało sieć salonów, ale oprócz tego nie zdziwiłoby wykorzystanie współpracy z TVS do zaoszczędzenia kosztów przy imporcie motocykli. Jeżeli BMW wpompowałoby pieniądze w fabrykę TVS, to mogłoby importować motocykle do Indii w częściach i składać je na miejscu – taki ruch pozwoli na zmniejszenie opłat celnych. W fabryce TVS jest już produkowane BMW G310R.

Autor: Wojciech Grzesiak