Elektryczny BMW Definition CE 04 - nowa interpretacja skutera [zdjęcia, opis, film] - Motogen.pl

BMW zaprezentowało koncepcyjny model skutera elektrycznego, który jest nie tylko szokujący, ale też… bardzo bliski produkcji.

Grupa BMW, czyli przede wszystkim dział samochodów, skutecznie eksploruje technologię elektryczną. W przypadku jednośladów w produkcji seryjnej zobaczyliśmy póki co tylko skuter C Evolution (który nawet testowaliśmy), a niedawno BMW Motorrad zaprezentowało kolejny projekt.

Jest to skuter elektryczny Definition CE 04, który ma łączyć świat analogowy i cyfrowy. Pełni funkcję nowoczesnej interpretacji skutera jako środka miejskiej mobilności młodego pokolenia. Jest niezwykle podobny do konceptu zaprezentowanego w 2017 roku, jednak teraz jest już niezwykle bliski wersji produkcyjnej.

Prezentacja online skutera Definition CE 04:

Zawiera w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań, od kształtu rozpoczynając. Jest wyjątkowo niski, z linią wznoszącą się ku przodowi, ma duże powierzchnie z ostrymi krawędziami. Schowek dostępny i otwierany jest od boku. Wiszące siodło pozwala wskoczyć na pokład od tyłu. Możliwe to było dzięki integracji baterii nisko w podwoziu, co oszczędziło miejsce oraz obniżyło środek ciężkości, poprawiając prowadzenie.

BMW uważa, że grupa docelowa będzie pokonywała odległość 12 kilometrów dziennie, a więc „komfort na dłuższych trasach jest zatem mniej ważny niż adaptacyjna ergonomia i łatwa dostępność”.

Skuter ma ogromy ekran 10,25″ i ofertuje pełną komunikację i łączność cyfrową. BMW nie zdradza jeszcze osiągów elektrycznego napędu, za to podkreśla ogromne możliwości personalizacji, w postaci własnej konfiguracji kolorów i możliwości nakładania grafik. Świetnym dodatkiem są także ciuchy, w tym kurtka z podświetlanymi elementami rękawów i kaptura, którą podnosi bezpieczeństwo na motocykla, a którą można nosić także na co dzień.

Nie wiadomo kiedy dokładnie BMW planuje wprowadzić Definition CE 04 do sprzedaży. Ale jeżeli tak mają wyglądać nowoczesne skutery, to [tu-wpisz-swoją-opinię]. 😉 Komentarze czekają!

Uwaga! Przekonaj się osobiście jak jeździ jeden z elektryczny skuter klasy premium – zapisz się na jazdę testową BMW CE 04.

Galeria zdjęć – BMW Definition CE 04:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany