Poznaj go bliżej: policyjna wersja BMW R 1250 RT-P [video prezentacja] - Motogen.pl

R1250RT to zdecydowanie jeden z najbardziej legendarnych motocykli policyjnych. BMW zabiera nas na prezentację specjalnej wersji R 1250 RT-P z dodatkami.

Jaka jest światowa czołówka najbardziej ikonicznych motocykli policyjnych? Jednym tchem wymieniamy Harleya Electra Glide, Yamahę FJR, czy BMW RT. Teraz zapraszamy na bliższe poznanie tego ostatniego.

Nie wszyscy wiedzą, że BMW Motorrad posiada oddzielny dział firmy zajmujący się rozwojem pojazdów specjalnych dla służb. A co więcej, w fabryce w Berlinie znajduje się linia produkcyjna wyłącznie dla motocykli służb specjalnych.

Na prezentację zabiera nas Torsten Löhner, lider działu sprzedaży motocykli specjalnych BMW Motorrad. Obiektem zainteresowania jest zupełnie nowy R 1250 RT 2021 (w wersji policyjnej). Model ten znacie już z Motogen.pl, więc prezentację cech policyjnych zacząć oglądać od około 3:00.

Policyjna wersja ma nawet swoją własną nazwę: BMW R 1250 RT-P, jak Polizei. Jego wyposażenie dodatkowe to:

-> Ostrzegawcze światła LED z przodu i z tyłu, do wyboru w barwach niebieskiej i/lub czerwonej.

-> Gmole ochronne z przodu i z tyłu, osłaniają kufry, a z przodu także megafony, służące jako syreny lub głośniki.

-> Motocykl jest 1-osobowy. Zamiast tylnej kanapy znalazł się zintegrowany kufer z centralą radiową (w wersji niskiej lub wysokiej).

-> Boczne kufry zostały wzmocnione i dopasowane do specjalnych potrzeb służb. Są oczywiście w kolorze.

-> Z przodu i z tyłu znalazły sie wyświetlacze komunikatów policyjnych – do swobodnego wyboru jest 10 języków, można dopisać także własne komunikaty.

-> Wszystko jest kontrolowane dodatkowym zestawem przycisków prosto z kierownicy.

-> I tutaj pojawia się ciekawa funkcja – przyciski posiadają własne podświetlenie! Można spodziewać się, że podświetlenie wszystkich przycisków niebawem trafi także do seryjnych, cywilnych motocykli BMW.

-> Światła LED Sputnik – tak BMW nazywa światła ostrzegawcze umieszczone w owiewkach dookoła całego motocykla.

-> Jest też białe podświetlenie pomocnicze, czyli białe LEDy umieszczone pod górnym „kogutem”, służące np. do oświetlenia wypisywanego mandatu – prosta rzecz, a cieszy, prawda?

Nowego, policyjnego RT-P z pewnością zobaczycie jeszcze nie raz – a to na drogach Europy (i być może Polski?), a to w pościgach w filmach akcji.

R 1250 RT-P na zdjęciach:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany