Metzeler wygrywa Mistrzostwa Świata Enduro - Motogen.pl

Opony Metzeler Six Days Extreme wygrywają wyścig inauguracyjny Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro w klasie E1 dzięki Antoine’owi Meo i w klasie E3 dzięki Christophe’owi Nambotinowi.

Opony Metzeler Six Days Extreme wygrywają wyścig inauguracyjny Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro w klasie E1 dzięki Antoine’owi Meo i w klasie E3 dzięki Christophe’owi Nambotinowi.

W pierwszym wyścigu Mistrzostw Świata Enduro 2012, który odbył się w miejscowości Talca w Chile, opony Metzeler zwyciężyły w dwóch klasach dzięki niepokonanemu w klasie E1 Antoine’owi Meo i Christophowi Nambotinowi, który wygrał dwa dni z rzędu w klasie E3.

Nowy oficjalny kierowca teamu KTM Antoine Meo wlaczył z chorobą przez cały tydzień poprzedzający wyścigi. Jednak zapewnił sobie zwycięstwo każdego dnia wyścigów, jadąc na oponach Six Days Extreme. Tuż przed drugą rundą w Argentynie Francuz miał aż 40 punktów i 8-punktową przewagę nad przeciwnikiem, oficjalnym kierowcą HM Honda, Rodrigem Thainem, także korzystającym z opon Six Days Extreme. W tej samej klasie Enduro 1 Rodrig Thain zdołał zająć drugie i trzecie miejsce w ubiegły weekend, zaś Simone Albergoni zajął drugie miejsce na podium w drugim dniu rywalizacji.

Weekend przyniósł też niemało satysfakcji Metzelerowi w klasie Enduro 3. Christophe Nambotin na motocyklu KTM wyposażonym w opony Metzeler Six Days Extreme z łatwością wygrał w sobotę i niedzielę, nie dając szans przeciwnikom. Podobnie jak Meo w klasie E1, Nambotin zdobył już 40 punktów i ma 8 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Aigarem Leokiem. Metzeler stanął także na drugim miejscu podium podczas drugiego dnia dzięki Davidowi Knightowi.

Z pewnością weekend Grand Prix w Chile był udany dla kierowców Metzelera, którzy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu za tydzień w San Juan w Argentynie.

Sobota:
Klasa E1: Antoine MEO (KTM, Metzeler), Rodrig THAIN (HM Honda, Metzeler), Marc BOURGEOIS (Yamaha);
Klasa E2: Juha SALMINEN (Husqvarna), Ivan CERVANTES (Gas Gas), Oscar BALLETTI (Beta);
Klasa E3: Christophe NAMBOTIN (KTM, Metzeler), Aigar LEOK (TM), Oriol MENA (Husaberg).
Klasa EJ: Mathias BELLINO (Husaberg), Dany MCCANNEY (Gas Gas), Alexandre QUEYREYRE (Yamaha).
Klasa EY: Benjamin HERRERA (TM), Giacomo REDONDI (KTM), Stefano CAIMI (Yamaha).

Niedziela:
Klasa E1: Antoine MEO (KTM, Metzeler), Simone ALBERGONI (HM Honda, Metzeler), Rodrig THAIN (HM Honda, Metzeler);
Klasa E2: Pierre-Alexandre RENET (Husaberg), Ivan CERVANTES (Gas Gas), Alex SALVINI (Husqvarna);
Klasa E3: Christophe NAMBOTIN (KTM, Metzeler), David KNIGHT (KTM, Metzeler), Aigar LEOK (TM).
Klasa EJ: Mathias BELLINO (Husaberg), Victor GUERRERO (KTM), Dany MCCANNEY (Gas Gas).
Klasa EY: Giacomo REDONDI (KTM), Benjamin HERRERA (TM), Santiago ISAZA (KTM).