EICMA 2018. Jakie modele Ducati zobaczymy w tym roku? - Motogen.pl

Włoski producent premiery własnych motocykli na rodzimym rynku traktuje bardzo poważnie. Aby uwaga mediów nie została rozproszona innymi wydarzeniami, Borgo Panigale prezentuje swoje nowości wcześniej.

 

Tak będzie i w tym roku. Na specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej w niedzielę, 4 listopada, Ducati przedstawi motocykle, które wejdą do przyszłorocznej oferty.

 

Wśród nich pojawi się na pewno Multistrada 1260 Enduro, którą testowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Motocykl, w maksymalnej specyfikacji dla segmentu adventure, wyposażony został w silnik V-twin ze zmiennymi fazami rozrządu. Jednostka napędowa generuje 158 KM przy 9500 obr./min. oraz 128 Nm przy 7 500 obr.min.

 

Na konferencji prasowej spodziewamy się zobaczyć także model Panigale V4R – motocykl spełniający homologację wyścigową klasy superbike. Pojemność silnika zmniejszono o 103 cm3 w stosunku do drogowej wersji S, przy zachowaniu mocy 214 KM

 

Wciąż czekamy także na kolejne odmiany Scramblera 1100 – Ducati ma pokazać dwie kolejne wersje tego motocykla: Sport i Special Edition. Marzymy o Desert Sled 1100, który byłby poważnym konkurentem dla zaprezentowanego niedawno Triumpha Scramblera 1200.

 

Co jeszcze? Prawdopodobnie pojawi się następca modelu Diavel, z nowym, pochodzącym z Panigale wahaczem i 160-konnym silnikiem o pojemności 1260 cm3 ze zmiennymi fazami rozrządu.

Na więcej informacji musimy poczekać do niedzielnej konferencji prasowej. Będzie można ją oglądać na stronie www.premiere.ducati.com, oficjalnej stronie marki na Facebooku, oraz na oficjalnym kanale marki na YouTube.

Więcej o motocyklach Ducati