Nie ma blendy ani wentylacji. Poznaj Veldt - prawdopodobnie najdroższy kask na świecie - Motogen.pl

Veldt to producent stylowych kasków motocyklowych, pochodzący z miejsca szczególnego dla jednośladów – wyspy Man. Jeśli nie słyszałeś o tej marce, nie przejmuj się – firma obecna jest na rynku od kilku lat, a jej marketingu z całą pewnością nie nazwalibyśmy „ekspansywnym”.

 

Kaski Veldt to prawdziwe rarytasy, tworzone z najwyższej jakości materiałów. Faktycznie – taki tekst można znaleźć w co drugim opisie producenta kasków, ale u Veldta „najwyższa jakość” oznacza faktycznie tę, której przeskoczyć się nie da.

 

Najnowszy Kask Veldt powstał przy współpracy z włoską firmą Berluti – producentem luksusowego obuwia. Skorupę wykonano z włókna węglowego. Wyposażona jest w przykręcaną część szczękową, co pozwala w kilka chwil zamienić jeta w kask integralny.

 

Wnętrze kasku wyściełano miękką skórą cielęcą Vitello Fiore i podszewką Coolmax. Przód kasku zdobi, także wykonany z luksusowej skóry, daszek przeciwsłoneczny. Zamiast daszku można zamontować opcjonalny wizjer.

 

Do zalet kasku Veldt z pewnością nie można zaliczyć jego ceny, która wynosi 2840 funtów, czyli mniej więcej 12 000 zł. To mniej więcej czterokrotność ceny, którą trzeba zapłacić za szosowy kask najwyższej jakości.