Triumph Speed Twin ujawniony przez dealera tuż przed oficjalną premierą - Motogen.pl

Model Speed Twin to nawiązanie do motocykla produkowanego przez Triumpha w latach 1938-1940 i 1947-1966. Nazwa w oczywisty sposób uzupełnia także model Street Twin i nawiązuje do duetu roadsterów Triumpha – Speed Triple i Street Triple.

 

 

Informacje o możliwej premierze tego motocykla pojawiły się pod koniec września, kiedy to producent składał dokumenty homologacyjne w jednym z amerykańskich urzędów (CARB). Dziś, dzięki niedyskrecji jednego z dealerów marki, możemy obejrzeć jak będzie wyglądał nowy model linii Modern Classic.

 

Triumph Speed ​​Twin ma być mocniejszą i bogatszą wersją modelu Street Twin. Do napędu wykorzystany zostanie znany choćby z Thruxtona dwuzyclindrowy twin o pojemności 1200 cm3 i mocy 97 KM. Z Thruxtona pochodzić będzie także rama. Podobnie jak w Street Twin, także w Speed Twin zastosowane zostały koła aluminiowe.

 

 

Stylistyka silnie nawiązuje do całej linii Modern Classic. Może nawet trochę zbyt silnie – nie możemy oprzeć się wrażeniu, że w tej części oferty Triumpha robi się bardzo tłoczno.

 

Źródło zdjęć: NieuwsMotor.nl

 

Więcej o motocyklach Triumph