Dziewięć nowych motocykli Ducati na targach EICMA 2015 - Motogen.pl

Ducati Monster 1200 R, który został zaprezentowany we Frankfurcie, jest tylko wstępem do tego, co zaprezentuje nam Ducati w tym roku. Jeżeli producent wyciągnie jeszcze kilka równie mocnych argumentów, to nie będziemy mieli nic przeciwko.

Oto co Claudio Domenicali powiedział w najnowszym komunikacie prasowym:

„Rok 2016 będzie dla Ducati kolejnym rokiem z tendencją wzrostową. Nie mniej niż dziewięć nowych modeli, włączając Monstera 1200 R, dołączy do gamy na rok 2016. Nigdy wcześniej Ducati nie zaprezentowało tylu nowych motocykli na raz, a targi EICMA będą doskonałą platformą do pokazania ich wszystkim naszym klientom.

Dwa z nich wprowadzą nas do segmentów, w których dotychczas nie byliśmy obecni i będzie to jedno z największych wyzwań na rok 2016: pokazać cechy Ducati, którymi są styl i osiągi, motocyklistom będącym dotychczas poza naszym zasięgiem.

Rok 2015 pozwala nam spojrzeć w przyszłość z pewnością i optymizmem. Na podstawie wyników z pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, kiedy to wzrost sprzedaży wyniósł 22% i dostarczyliśmy klientom 32 600 motocykli, możemy już śmiało powiedzieć, że 2015 będzie dla nas absolutnie rekordowy – po raz pierwszy w historii marki sprzedamy w ciągu roku ponad 50 000 motocykli.

Nie mniej jednak naszym głównym celem nie jest pogoń za wynikami sprzedaży, ale ciągłe zaskakiwanie klientów zapierającymi dech w piersiach motocyklami. Wzrost sprzedaży to efekt tego, jak doskonale przyjęły się nasze produkty – produkty, które są wynikiem wdrażania strategii, jakimi są zachowywanie naszej tożsamości, poszukiwanie nowych rynków zbytu i podejmowanie nowych, ciężkich wyzwań każdego dnia.”

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak