Testujemy najnowszą generację uniwersalnych opon drogowych Dunlop Road Smart IV. Producent deklaruje jeszcze wyższą przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni oraz kolejną poprawę właściwości jezdnych.

Testy opon Dunlop Road Smart IV przeprowadziliśmy na różnych typach motocykli oraz w zmiennych warunkach (w tym na torze suchym i mokrym). Już wkrótce na naszym kanale YouTube oraz na portalu Motogen znajdziecie materiał filmowy z testów. Teraz w dużym skrócie, najważniejsze informacje o Road Smart IV.

Opony Dunlop z serii Road Smart to popularny model do motocykli turystycznych, turystyczno-sportowych, nakedów i wielu innych typów. I to między innymi za sprawą tej uniwersalności i wszechstronności mówimy dziś o tak dużej popularności opon Road Smart. Dość powiedzieć, że nowe Road Smart IV pasują aż do 17 spośród 20 najlepiej sprzedających się motocykli w Europie!

Opony Dunlop Road Smart IV – co nowego?

Najnowsze opony Dunlop Road Smart IV oferują poprawione parametry w stosunku do i tak już przecież świetnych opon Road Smart trzeciej generacji. Inżynierowie skoncentrowali się teraz głównie na uzyskaniu jeszcze większej przyczepności na mokrej nawierzchni. Jednocześnie, choć w mniejszym stopniu, udało się również uzyskać lepszą przyczepność na suchej nawierzchni.

Oczywiście istotnymi cechami pozostały także trwałość opon i możliwie najkrótszy czas rozgrzewania. Dodatkową kwestią są poprawione właściwości jezdne (głównie za sprawą przekroju profilu przedniej opony, który ma przecież bezpośredni wpływ na łatwość inicjowania skrętu i tym samym nasze odczucia z jazdy).

Konkurencja opon motocyklowych Road Smart IV?

Konkurencyjne modele innych topowych producentów to np.: Bridgestone Battlax T32, Pirelli Angel GT II, Michelin Road 6, Metzeler Roadtec 01/SE, Continental RoadAttack 3. Można uznać, że wymienione wyżej modele to ten sam segment opon motocyklowych.

Dunlop Road Smart 2 i Road Smart 3 wciąż w sprzedaży

Co ważne, pojawienie się w sprzedaży nowej wersji opon Road Smart IV nie oznacza wcale zniknięcia z rynku poprzednich wersji (drugiej i trzeciej generacji). Te wciąż będą dostępne na rynku, oczywiście w niższych cenach w stosunku do najnowszej generacji.

Dunlop Road Smart IV – ile kosztuje?

Za komplet opon Dunlop Road Smart IV w najpopularniejszych rozmiarach trzeba będzie zapłacić 1320 zł.

Już wkrótce na Motogen.pl oraz na kanale Motogen na YouTube obszerny materiał, w tym również film z testów Road Smart IV, zapraszamy!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany