Ducati Toruń Team z sukcesami podczas Speed Day Trophy - Motogen.pl

Zawody te w nowej formule na sezon 2014 klasyfikowane są jako Otwarte Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego. Jest to doskonała alternatywa dla Pucharu Polski. W przypadku Speed-Day Trophy zawodnicy korzystają ze wszystkich sesji treningowych w ramach grupy, do której są zapisani, a następnie biorą udział w kwalifikacjach i wyścigu. Doskonała zabawa, emocje, a w przypadku naszych zawodników to okazja aby trenować i nie wypaść z wyścigowego rytmu.

W tej chwili Ducati Toruń Team jest już po dwóch startach w Speed Day Trophy i zgodnie z założeniami, treningi bezpośrednio przełożyły się na coraz lepsze wyniki. Podczas pierwszej edycji obaj zawodnicy pobili swoje życiówki (Prendota 1:42, Ukleja 1:43), druga edycja zakończyła się podwójnym „pudłem” – Maciej Ukleja zakończył wyścig na pozycji trzeciej, a Piotr Prendota go wygrał pobijając po raz kolejny swoją życiówkę, tym razem schodząc do 1:41. Tym samym całe podium wyścigu było zdominowane przez „makaroniarzy”: 1-Ducati, 2-Aprilia, 3-Ducati.

>>Przeczytaj o udanym debiucie Ducati Toruń Team na WMMP<<

 

O wypowiedź po wyścigu poprosiliśmy jego zwycięzce, Piotra Prendotę:

Cykl wyścigów Speed Day Trophy to świetny trening dla nas przed rundami Pucharu Polski.

 

Jest to pewnego rodzaju liga składająca się z 9 rund, dopuszczająca zawodników z licencją B. Poziom jest mniej więcej zbliżony do Rookie 1000 i startują ci sami zawodnicy, co w naszym przypadku daje niepowtarzalną okazję do poznania nawyków rywali. Z Maciejem wystartowaliśmy już w dwóch edycjach (trzecia odbędzie się 16 maja). Czekamy na dobrą dyspozycję Darka i Rafała, którzy niebawem będą startować z nami. Ma być kolorowo!!!

 

Robin Kraaikamp i Marcin Walkowiak startują w klasie Stock 1000 – obaj na Panigale. Będą obecni na rundzie WMMP 31 maja – 1 czerwca. Koniecznie bądźcie z nami!

film

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Więcej o motocyklach Ducati