Publiczny crash test motocykla - Motogen.pl

Piknik Drogowy będzie kolejnym wydarzeniem plenerowym promującym kampanię społeczną „Załóż odblask”. W ramach pikniku przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym ćwiczeń edukacyjnych, dla dzieci i dorosłych, pokazów ratownictwa oraz szereg niespodzianek. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych w zakresie szeroko rozumianego prawa drogowego. Wspólnie z Organizatorami pikniku przygotowaliśmy konkursy z nagrodami. Odwiedzający na własne oczy będę mogli przekonać się, jak działa odblask, dlaczego zachęcamy do jego ubierania. Głodni zjedzą coś z grilla.

 

Główną atrakcją dnia będzie pokaz przygotowany przez specjalistów PIMOT. Wspólnie z nimi podjęliśmy się przedsięwzięcia, którego nikt w Polsce jeszcze nie przeprowadzał. Nikt, poza pracownikami PIMOT, nie oglądał tego na żywo. Specjalnie na ten cel wybudujemy widownię, aby jak największa liczba osób mogła to zobaczyć. Co? Przyjdź i zobacz.

 

Piknik odbędzie się na terenie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, który mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 55, oczwiście w Warszawie. Program imprezy:

10.00 – początek pikniku,

10.00 – 12.45 konkursy, ćwiczenia w namiotach

12.45 – prezentacja grupy pokazowej Straży Miejskiej

13.10 – zaproszenie gości do zajmowania miejsc na widowni

13.25 – słowo wstępne przed pokazem ZDM

13.30 – słowo kolejne PIMOT

13.35 – pokaz właściwy

14.00 – omówienie pokazu na telebimie

14.15 – będzie można podjeść do miejsca zderzenia

15.00 – koniec pikniku.