Ducati szuka motocyklowych podróżników na wyprawę 90-lecia dookoła świata - Motogen.pl

Wielka podróż zacznie się w siedzibie Ducati w Borgo Panigale, potem trasa powiedzie na wschód przez Europę do Rosji, gdzie Multistrada przejedzie legendarną Trasę Transsyberyjską, Mongolii, Chin i Japonii. Następnie lot nad Pacyfikiem i podróż przez Stany Zjednoczone. Potem znów Europa, tym razem jej zachodnia część. Podróż zakończy się w Borgo Panigale, lecz na ostatnich kilometrach trasa powiedzie przez niesamowite zakręty Futa Pass w pobliżu Bolonii, gdzie od lat testuje się motocykle Ducati.

Zakończenie podróży planowane jest na 15 grudnia 2016 r.

Podróż będzie podzielona na 7 etapów, na których za kierownicą Multistrady 1200 Enduro zasiądzie siedmiu różnych motocyklistów. Ducati wybierze ich spośród ochotników, którzy zgłoszą się na tę wyprawę. Szuka doświadczonych motocyklistów, którzy nie boja się wyzwań, a zamiłowanie do przygód i podróży mają we krwi.

Trzeba też dobrze mówić po angielsku i mieć dar opowiadania – za pomocą słów i zdjęć. Poszukiwani są więc blogerzy-podróżnicy, którzy mają doświadczenie w relacjonowaniu swoich wypraw w mediach tradycyjnych i społecznościowych i talent do dzielenia się doświadczeniami, emocjami i pasją przeżywania przygód.

Można się zgłaszać, wypełniając formularz na stronie: www.ducati.com/globetrotter_90.do

Ducati Multistrada 1200 Enduro pojedzie w podróż dookoła świata

Więcej o motocyklach Ducati