BMW Motorrad Days 2022 w Berlinie - VIDEO relacja z ogromnej imprezy [oraz Pure & Crafted Festival] - Motogen.pl

20 edycja światowego BMW Motorrad Days odbyła się w lipcu w Berlinie. Obejrzyjcie emocjonującą relację i przeczytajcie parę słów. Co za impreza!

Na początku lipca odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja światowego zlotu fanów BMW, czyli BMW Motorrad Days 2022! Wydarzenie było wyjątkowe także z kolejnego powodu – po raz pierwszy w historii impreza miała miejsce w Berlinie, tuż obok fabryki BMW Motorrad (którą także odwiedziliśmy)!

BMW Motorrad Days 2022 obywało się w sobotę i niedzielę (2-3 lipca) – przez weekend było tam około 17 000 motocyklistów! Do tego w piątek, w tym samym miejscu bawiliśmy się na festiwalu muzyczno-motocyklowym Pure & Crafted Festival! Na miejsce wysłaliśmy Jędrzejaka – obejrzyjcie emocjonujący film, a poniżej przeczytacie kilka słów relacji (ze zdjęciami).


FILM z BMW Motorrad Days 2022:

Link bezpośredni do YouTube.


Relacja z BMW Motorrad Days Berlin 2022:

Fani motocykli BMW przyjechali z 40 różnych krajów. Nie można zaprzeczyć, że Polska miała swoją ogromną reprezentację na miejscu. Jako jedyny kraj mieliśmy swój namiot (poza Francją, która wystawiała customy i organizowała własny event), w którym można było się zatrzymać, pogadać i pograć na automatach. Na BMW Motorrad Days przyjeżdżali z Włoch, Anglii, ale też z Argentyny, Korei Południowej, Kolumbii, czy RPA! Ten niesamowity klimat był nie do podrobienia!

Festiwal Pure&Crafted rozpoczął w piątek (1 lipca) wspaniały weekend motocyklowy. Był to przedsmak całego wydarzenia. Świetna muzyka oraz sporo motocyklowych stoisk. Festiwal dostarczył ręcznie przygotowaną mieszankę ręcznie muzyki, kultury motocyklowej i stylu życia „custom oraz heritage”. Muzycne atrakcje zapewniły zespoły Nothing But Thieves, a także Altin Gün oraz
The Vaccines.

ZOBACZ TEŻ: Fabryka motocykli BMW Motorrad w Berlinie – byliśmy w środku! [GALERIA ZDJĘĆ i ciekawostki]

Bogaty program wydarzeń BMW Motorrad Days 2022 w sobotę i niedzielę (2 i 3 lipca) nie pozostawiał nic do życzenia. Wśród pokazów mogliśmy oglądać stunt na F 900 R, skoki FMX, czy pokazy trialu od Adriana Guggemosa.

Nie mam wątpliwości, że największe emocje dostarczył oryginalny Motodromie – najdłużej na świecie nieprzerwanie dająca pokazy ściana śmierci (jeżeli ktoś tego nie poczuł na żywo, żadna relacja nie jest w stanie oddać emocji).

Fani customów mieli wiele różnych stoisk i warsztatów do podziwiania. Można też było zrobić zakupy customowo-motocyklowe. Ilość przerobionych motocykli BMW była niepoliczalna, na czele z nakedem na bazie K 1600. Otwarte zostały także hale wystawiennicze ze wszystkim, co związane z marką BMW Motorrad – znalazło się tam ponad 100 wystawców. Fani sportu mogli pogadać z zawodnikami zespołów BMW Motorrad WorldSBK oraz BMW Motorrad World Endurance Team.

Jazdy testowe! To ważna część Dni BMW Motorrad i tego także nie zabrakło. Pełną gamę motocykli testowych można było zabrać na półtora godzinną przejażdżkę dookoła Berlina. A jeżeli nie masz prawa jazdy, przygotowany był specjalny zamknięty plac. Odbywały się także szkolenia enduro!

W sobotę także nie zabrakło muzyki, a więc emocje dostarczyły zespoły: The Darkness, a także Nestor oraz Gen and the Degenerates i Gallus. 

BMW Motorrad Days 2022 – będzie jeszcze lepsza impreza w Polsce, w Zieleńcu!

BMW Motorrad Days było ważnym wydarzeniem dla centrali BMW. Było to wydarzenie jednak „nowe” i to pomimo wielu lat tradycji. Dlaczego? Impreza odbyła się po 2-letniej przerwie covidowej, w zupełnie nowym miejscu, organizowana była zupełnie od nowa. To przysporzyło parę problemów organizacyjnych, jak na przykład długie kolejki do strefy food&drink, które z pewnością zostaną wyeliminowane w kolejnych edycjach.

Ale mamy dla Was jeszcze ciekawszą informację! Jeżeli nie dotarliście na Dni BMW w Berlinie, albo jeżeli chcecie powtórzyć to w jeszcze lepszym wydaniu, to zapiszcie sobie datę 9-11 września tego roku. Właśnie w tych dniach odbywa się polskie BMW Motorrad Days w Zieleńcu! Z pewnych źródeł wiemy, że zapowiada się niezapomniana motocyklowa impreza! Więcej na bmwmotorraddays.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany