Aprilia Electrica Project - prototyp elektrycznego supermoto dla nastolatków [EICMA 2022] - Motogen.pl

ELECTRICa Project od Aprilii nie ma jeszcze konkretnych danych technicznych – ale dla nastolatków może być świetnym pierwszym motocyklem.

Na wystawie EICMA w Mediolanie, na stoisku Aprilia zabrakło przełomowych nowości. Pojawił się projekt lekkiego elektrycznego supermoto oraz RS 660 w wersji Extrema.

Niestety nie znamy żadnych detali technicznych dotyczących projektu ELECTRICa. Nie wiemy nawet, do jakiej kategorii mocy będzie się kwalifikował… Wnioskując po poniższym opisie, strzelamy, że będzie to pojazd zgodny z kategorią prawa jazdy A1, czyli odpowiednik spalinowej 125. Sami wiecie, jak popularne są tego rodzaju „małe supermociaki” wśród nastoletnich adeptów motocyklizmu.

Zdjęcia – Aprilia Electrica Project

Aprilia ELECTRICa Project – co to jest?

Projekt ELECTRICa reprezentuje wizję mobilności najmłodszych motocyklistów Aprilii w najbliższej przyszłości. Jest to okno, które otwiera się na jutro; stanowi ostrożne i kompetentne spojrzenie w przyszłość. Aprilia, zawsze stojąc w czołówce eksperymentów, które są uwielbiane przez motocyklistów, tak samo tym razem proponuje oryginalny i zupełnie nowy projekt Aprilii dedykowany następnej generacji.

Projekt ELECTRICa wykorzystuje całą wiedzę udostępnioną przez Grupę Piaggio (której częścią jest Aprilia), która przecież posiada w swojej gamie sporo elektryków, a nawet hybrydę.

Ogromne możliwości, jakie niesie ze sobą cyfryzacja i sieci, powodują radykalną zmianę nawyków życiowych dla wszystkich. Ponieważ coraz więcej aktywności może być wykonywanych zdalnie, zmienią się również potrzeby dojazdów do pracy, ale poruszanie się bez barier pozostanie koniecznością, szczególnie wśród najmłodszych. Ekscytujące wrażenia z jazdy, które może zapewnić tylko motocykl, nie mogą być wirtualnie zastąpione ani odtworzone.

Projekt ELECTRICa to nowa koncepcja – lekki, zeroemisyjny motocykl zapewniający przyjemną i satysfakcjonującą jazdę. Gwarantuje maksymalną swobodę i przyjemność z jazdy nawet do użytku w miastach przyszłości.

Wygląd jest niewątpliwie w stylu Aprilia, szczególnie z przodu, gdzie nowoczesna interpretacja zespołu potrójnych reflektorów typowego dla wszystkich Aprilii wyróżnia się na rzecz surowych i wyraźnie sportowych linii. Łatwość obsługi jest gwarantowana przez kompaktowe wymiary i niską wysokość siodełka, ale także przez niewielką wagę i obecność obu dźwigni hamulców na kierownicy – co ułatwi przejście ze skuterów.

Silnik elektryczny jest umieszczony w centralnej części i przekazuje moc na koło za pomocą łańcucha napędowego. System bezkluczykowy, oprzyrządowanie LCD wprowadzają motyw technologii ukierunkowanej na praktyczność, a także elektronicze systemy asystujące zapewniające bezpieczną jazdę. Elektronika jest obszarem, w którym Aprilia jest pionierem i nadal znajduje się w czołówce producentów na poziomie globalnym.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany