Aprilia RS 660 Extrema 2023 - więcej dodatków, mniej wagi [opis, zdjęcia] - Motogen.pl

Aprilia RS 660 Extrema to tylko kilka dodatków do wersji podstawowej, ale i tak jest ciekawie!

Na wystawie EICMA w Mediolanie, na stoisku Aprilia zabrakło przełomowych nowości. Pojawił się projekt lekkiego elektrycznego supermoto dla nastolatków oraz RS 660 w wersji Extrema.

Aprilia RS 660 Extrema 2023 – czym jest?

Aprilia RS 660 to niezwykle udany motocykl, świetny sprzęt sportowo-codzienny o wysokim zaawansowaniu. Nowością na rok 2023 jest wersja specjalna RS 660 Extrema.

Aprilia RS 660 Extrema to najbardziej sportowa wersja aktualnej platformy 660. Nazwa przypomina Aprilię 125 Extrema, jedną z najlepszych i najszybszą 125tkę w historii, produkowaną w latach 1992-1994.

Galeria zdjęć – Aprilia RS 660 Extrema

Aprilia RS 660 Extrema 2023 – jakie zmiany i dodatki?

Dzięki dopracowanemu i nowemu wyposażeniu standardowemu, RS 660 Extrema waży zaledwie 166 kg na sucho (3 kg mniej) i wyznacza nową poprzeczkę pod względem stosunku masy do mocy (moc wynosi 100 KM, rekord w swojej klasie).

Ten kamień milowy jest osiągany dzięki specjalnemu wyposażeniu standardowemu, które obejmuje przede wszystkim nowy i lżejszy system wydechowy SC Project z tłumikiem carbonowym umieszczonym po prawej stronie (a nie pod silnikiem). Jest również wyposażony w wspornik tłumika z anodowanego na czarno aluminium, który umożliwia demontaż podnóżków pasażera, co prowadzi do jeszcze mniejszej wagi. Do ogólnej redukcji masy przyczynia się również przedni błotnik i nowa owiewka pod silnikiem o zupełnie nowym wzornictwie, oba wykonane z wysokiej jakości włókna węglowego.

Sportowy charakter RS 660 Extrema podkreśla również jednomiejscowa owiewka tylna – nakładka która zastępuje kanapę pasażera, podkreślając elegancki wygląd tylnej części. Kanapa pasażera jest dostarczana z motocyklem, wciąż posiada homologację do jazdy we dwoje.

Oprócz standardowej elektroniki (która obejmuje kontrolę trakcji, ABS Cornering, regulację hamowania silnikiem, mapy silnika i kontrolę wheelie – wszystko regulowane), RS 660 Extrema ma również oprogramowanie, które pozwala ustawić szybką zmianę biegów w konfiguracji do góry nogami. Oznacza to, że skrzynię biegów można skonfigurować zupełnie samodzielnie, bez wymiany jakiegokolwiek elementu motocykla, w wersji ulicznej lub wyścigowej – idealnej na dni torowe.

Nowe biało-czerwone malowanie jest wyraźnie inspirowane sportem i sprawia, że model RS 660 Extrema jest natychmiast rozpoznawalny.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany