Jaki kupić akumulator do motocykla? Jak wybrać akumulator motocyklowy? Litowo-jonowy, GELowy, AGM Ready, AGM, czy konwencjonalny? Marka Exide to najwyższa jakość akumulatorów – sprawdźcie poradnik, czym różnią się modele baterii.

Akumulator to jeden z tych podzespołów motocykla, który wymaga regularnej kontroli i zainteresowania. To dlatego, że ulega naturalnemu procesowi zużycia… Brak możliwości uruchomienia motocykla po kilku dniach lub po zimnej nocy to jedna z mniej przyjemnych niespodzianek. Można jej uniknąć używając akumulatorów najwyższej jakości.

Akumulatory Exide – najwyższa jakość

Exide Technologies ma już ponad 130-letnie doświadczenie w branży magazynowania energii, a swoje rozwiązania dostarcza w przeróżnych segmentach rynku: od transportu (samochody osobowe i ciężarowe), przez przemysł (urządzenia magazynowe czy kolejowe), a na zasilaniu sieciowym i telekomunikacyjnym kończąc. W branży motoryzacyjnej Exide jest synonimem wysokiej jakości oraz najlepszej wytrzymałości.

Wśród motocyklistów akumulatory Exide także są szeroko rozpoznawalne. To między innymi dlatego, że marka nieustannie pracuje nad rozwojem, dostarczając najlepsze baterie – także na pierwszy montaż fabryczny. Exide znamy także z Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP.

Poszukując akumulatora do swojego jednośladu, warto skupić się na gamie Exide Motorbike & Sport. Wybierając baterię do motocykla warto skorzystać z katalogu, aby dobrać odpowiedni rozmiar, moc czy typ… Ale warto także poszerzyć swoją wiedzę i poznać różne rodzaje akumulatorów.

Rodzaje akumulatorów do motocykla – jak wybrać akumulator Exide?

Opracowując ofertę swoich akumulatorów, Exide skupia się na kilku różnych rodzajach. Czym się różnią?

Akumulator Exide Li-Ion (litowo-jonowy)

Akumulatory litowo-jonowe to najnowsza spośród szeroko dostępnych technologii magazynowania energii. Akumulatory Exide Li-Ion z gamy Motorbike & Sport są dla tych, motocyklistów, którzy szukają niezakłóconych wrażeń podczas jazdy. Ich ultralekka konstrukcja zauważalnie wpływa na redukcję masy motocykla, co poprawia jego osiągi.

Akumulator Exide Li-Ion (litowo-jonowy) ELTZ10S
Akumulator Exide Li-Ion (litowo-jonowy) ELTZ10S

Li-Ion charakteryzuje bardzo niski stopień samorozładowania, co jest szczególnie ważne dla powodzenia rozruchu, np. po długich okresach przestoju. Exide Li-Ion mogą być montowane w różnych pozycjach i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Akumulatory litowo-jonowe wymagają zastosowania specjalnych prostowników o profilach dostosowanych do tej technologii. Używanie prostowników do akumulatorów kwasowo-ołowiowych może doprowadzić do uszkodzenia akumulatora. Do akumulatorów litowo-jonowych do motocykli i pojazdów sportowych przystosowany jest prostownik Exide 12/2 Li-Ion, który zapewnia bezpieczną obsługę i długą żywotność akumulatora.

Ładowarka Exide do akumulatorów Li-Ion

Akumulator żelowy Exide GEL

Akumulator Exide GEL jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku motocykli klasy premium, skuterów i pojazdów sportowych. Warto zaznaczyć, że technologia GEL została wynaleziona przez Exide i jest obecnie złotym standardem wśród akumulatorów do motocykli.

Akumulator żelowy Exide GEL

Baterie Exide GEL zapewniają maksymalny komfort jazdy, łatwość obsługi oraz zapwenia energię dla bogatego wyposażenia elektrycznego, np. sprzętu audio, systemu GPS, dodatkowych świateł i ogrzewanych uchwytów/siedzeń. Akumulator typu GEL jest całkowicie zabezpieczony przed wyciekiem elektrolitu i wysoce odporny na wibracje, dzięki czemu sprawdzi się również w pojazdach terenowych.

Zastosowana technologia zapewnia bardzo niski stopień samorozładowania i ochronę przed niepożądanymi skutkami głębokiego rozładowania, dlatego Exide GEL sprawdza się podczas długich okresów przechowywania oraz w użyciu sezonowym.

Exide AGM Ready – akumulator gotowy do użycia

Akumulator AGM Ready zapewnia maksymalną moc i jest prosty w obsłudze – to produkt typu „zainstaluj i zapomnij”. Użyte w jego nazwie „Ready”, czyli „gotowy” oznacza, że nie wymaga początkowego napełnienia elektrolitem lub późniejszego uzupełniania wodą. W jego konstrukcji ukrywa się technologia AGM (Absorbent Glass Mat), dzięki czemu akumulator ten ma polepszone parametry i wytrzymałość względem tradycyjnych rozwiązań.

Akumulator Exide AGM Ready
Akumulator Exide AGM Ready

Akumulator AGM Ready jest konstrukcją odporną na wibracje, idealnie dostosowaną do użytku w motocyklach i pojazdach sportowych, terenowych i do innych ekstremalnych zastosowań. Exide AGM Ready to niezrównana wydajność i doskonała moc rozruchowa w każdych warunkach pogodowych.

Przykład wnętrza akumulatora Exide AGM
Przykład wnętrza akumulatora Exide AGM

Exide AGM – akumulator motocyklowy z pojemnikiem z elektrolitem

Akumulator Exide AGM imponuje swą niezawodnością i trwałością – dobrze znosi mroźne zimy i inne trudne warunki pogodowe. Wykonany został w technologii AGM i pasuje do większości zastosowań, w tym do skuterów wysokiej klasy.

Akumulator Exide AGM ze zbiorniczkiem elektrolitu
Akumulator Exide AGM ze zbiorniczkiem elektrolitu

W czasie procesu użytkowania. akumulator jest w pełni bezobsługowy – wymaga jedynie wstępnego napełnienia elektrolitem, aby rozpocząć działanie. Oznacza to, że producent dostarcza go z zewnętrznym zbiornikiem elektrolitu. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami Unii Europejskiej, sklep czy mechanik nie może wydać elektrolitu klientowi końcowemu – czyli gdy motocyklista chce kupić akumulator, sprzedawca napełnia akumulator najpóźniej w momencie sprzedaży. Więcej o nowym prawie redakcja opowiadała na stronach Motogen.pl.

Exide Conventional – klasyczny akumulator

Akumulator Exide Conventional został zaprojektowany na potrzeby podstawowych pojazdów oraz pojazdów starszego typu o podstawowym zapotrzebowaniu energetycznym. Sprawdzi się także w kosiarkach ogrodowych oraz w innych pojazdach lub maszynach.

Akumulator Exide Conventional
Akumulator Exide Conventional

Akumulatory Exide – napędzane przez adrenalinę

Exide nie tylko oferuje najwyższej klasy akumulatory, ale również dokłada starań w zakresie budowania wizerunku marki Exide Motorbike&Sport. Duże znaczenie ma tu sponsoring zespołu Intact GP podczas mistrzostw Moto2. Dzięki temu, że w wyścigach startują prototypowe motocykle wyposażone w nowatorskie rozwiązania, mistrzostwa świata stanowią swoisty przegląd najlepszych technologii motocyklowych. Produkty Exide są przeznaczone do najbardziej wymagających motocykli, a mistrzostwa Moto2 to doskonała okazja, aby to udowodnić. Logo Exide jest widoczne na motocyklach zespołu Intact GP oraz na kombinezonach zawodników, strojach całego zespołu i na stadionach, co wpływa na zwiększenie świadomość marki zarówno wśród fanów wyścigów, jak i producentów z branży motoryzacyjnej.

Wybierając akumulator Exide do motocykla, wybierasz wysoką jakość!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany