Ile kosztuje prawo jazdy na motor? - Motogen.pl

Ile kosztuje prawo jazdy na motor? Ile kosztuje prawo jazdy na motocykl kat AM, A1, A2, A? Jakie są wymagania na te kategorie?

Ile kosztuje prawo jazdy na motor? Koszt kursu uzależniony jest od szkoły jazdy i kategorii, którą zdajemy. Ceny kursów podane na przykładzie jednej z warszawskich szkół jazdy. W zależności od miejsca zamieszkania poszczególne kwoty mogą się nieznacznie różnić.

Ile kosztuje prawo jazdy na motocykl (kategoria A)?

Prawo jazdy kat A cena kursu zależy od kilku czynników, które zaraz przedstawimy. Jednak zacznijmy od wymagań. Musisz mieć założony profil kandydata na kierowcę (PKK) oraz skończone 23 lata i 9 miesięcy) lub 21 lat, jeśli posiadasz kategorię A2 od dwóch lat.

Cena kursu wynosi 2290 zł i dotyczy kursu praktycznego wraz  z teorią (30 godzin teorii i 20 godzin jazdy). Za kurs bez teorii zapłacicie 2240 zł, ale po zdaniu wcześniej egzaminu teoretycznego w WORD (a więc cena dotyczy samych 20 godzin jazdy).

Jeśli posiadasz prawo jazdy kat. A1, wówczas obejmuje Cię 20 godzin jazdy, a cena kursu to 2090 zł. Jeśli posiadasz kategorię A2, wówczas musisz odbyć 10 godzin jazdy. Cena kursu w takim wypadku to 1690 zł.

Jeśli którykolwiek z wariantów i kategorii chcesz odbyć ekspresowo – ustalasz bliskie, częste terminy dla jazd (w przeciwnym razie jesteś wpisywany na kolejne wolne terminy w zależności od dostępności instruktorów) dopłata do kursu wyniesie 1000 zł.

Ile kosztuje prawo jazdy na motor od 16 lat (kategoria A1)?

Ile kosztuje prawo jazdy na motor 125 od 16 lat? Prawo jazdy na motor 125 cena podobnie jak na kategorię A, zależy od kilku czynników. Pełen kurs prawo jazdy na motor od 16 lat koszt z teorią i praktyką to 2290 zł. Jeśli w WORD zdałeś teorię wcześniej, wówczas kurs kosztuje 2240 zł i obejmuje same jazdy, 20 godzin. Jeśli chcesz zrobić kurs w trybie ekspresowym, wymaga dopłaty 1000 zł.

Jakie są wymagania na kategorię A1? Aby rozpocząć kurs, musisz mieć skończone 15 lat i 9 miesięcy, pisemną zgodę rodziców oraz założony profil PPK.

Ile kosztuje prawo jazdy na motor kategorię A2?

Ile kosztuje prawo jazdy na motor tej kategorii? Dla kategorii A2 prawo jazdy na motocykl cena kursu jest różna. Pełen kurs z teorią i praktyką to koszt 2290 zł. Jeśli zdaliście egzamin teoretyczny w WORD, wtedy cena kursu na prawo jazdy kat A wyniesie 2240 i obejmie 20 godzin jazdy. Jeśli już posiadasz prawo jazdy motor 125 cena kursu wyniesie 1690 zł i obejmie 10 godzin jazdy.

Wymagania na kategorię A2 prawa jazdy to 17 lat i 9 miesięcy oraz założony profil PPK.

A ile kosztuje prawo jazdy na motor od 14 lat (kat. AM)?

Prawo jazdy na motor 50 cena kursu jest najniższa z opisywanych. Teoria z praktyką to 1550 zł. W czasie szkolenia kursant odbywa 10 godzin jazdy oraz 30 godzin wykładów teoretycznych. Jeśli wcześniej zdał egzamin teoretyczny w WORD, cena kursu praktycznego jest niższa i wynosi 1400 zł. Wymagania to pozwolenie od rodziców, profil PPK oraz skończone 13 lat i 9 miesięcy.

Koszt wyrobienia  dokumentu lub jego duplikatu

Koszt wyrobienia duplikatu zgubionego prawa jazdy jest identyczny z kosztem wyrobienia prawa jazdy tuż po zdanym egzaminie. Wymagane jest uiszczenie opłaty za wydanie dokumentu. Jej wysokość to 100,5 zł. Kwota zawiera opłatę za wydanie prawa jazdy – 100 zł oraz opłatę ewidencyjną w wysokości 50 gr.

Kwotę można wnieść w urzędzie udając się do kasy, lub zapłacić przelewem na konto przed wizytą w urzędzie i złożeniem stosownego wniosku. Odpowiedni numer konta znajdziecie na stronie urzędu.

Prawdo jazdy na motor to niezbędny dokument, żeby poruszać się odpowiednimi jednośladami po polskich drogach publicznych. Mimo że ceny kursów ostatnio zdrożały (inflacja, koszty prowadzenia działalności, składek ZUS, paliw  itp.), koszt prawa jazdy na motor wciąż jest niższy niż kwota ewentualnej odpowiedzialności za szkody, które wyrządzimy prowadząc pojazd bez uprawnień. W takim bowiem przypadku, nasze ubezpieczenie OC jest nieważne.

Przeczytaj także: prawo jazdy kategorii A – wszystko co warto wiedzieć, prawo jazdy na motor, prawo jazdy na motocykl, wiek!!!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany