Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Policja przestaje wystawiać mandaty Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Policja przestaje wystawiać mandaty

Koniec z wystawianiem mandatów. Policjanci mają dość. Zaczęło się od warszawskiego Wydziału Ruchu Drogowego, ale akcja rozszerzyła się na Mazowsze oraz na inne rejony kraju. To protest funkcjonariuszy spowodowany wielką ilością pracy, niskimi zarobkami i zmuszaniem ich do karania obywateli.

Akcja ta w założeniu miała być lokalna. Funkcjonariusze warszawskiej drogówki, mając dość ciężkich warunków pracy i braku pomocy ze strony swoich przełożonych, stwierdzili, że przestają do odwołania wystawiać mandaty. Okazało się, że tę formę protestu podchwycili także funkcjonariusze z innych miast w całej Polsce. Jest to celny cios w rządzących, zważywszy na ciągłe naciski "z góry" na wystawianie jak największej liczby mandatów. Nieoficjalnie mówi się, że policjanci mają limity mandatów, które muszą wyrobić. To z kolei ma wpływ na zmniejszenie poszanowania jakim cieszą się ostatnio w społeczeństwie.

 

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych domaga się też podwyżek płac dla funkcjonariuszy policji, na które Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczył co prawda 150 mln zł, ale wg nich to dużo za mało. Liczą na 650 zł podwyżki dla każdego fukcjonariusza.

 

Cóż, między nami mówiąc, oby funkcjonariusze drogówki w całym kraju strajkowali w ten sposób jak najdłużej. Tego wam życzymy, nie tylko na święta!

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści