-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Dainese odpowiada na oświadczenie Alpinestars w sprawie kradzieży patentów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Dainese odpowiada na oświadczenie Alpinestars w sprawie kradzieży patentów

Tuż przed świętami pojawiły się informacje o oskarżeniach Dainese wobec Alpinestars, które dotyczą patentów wykorzystywanych przy produkcji poduszek powietrznych. Teraz Dainese wystosowało oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

W swoim komunikacie Alpinestars odpierało zarzuty Dainese. Producent dodał, że Włosi nie wnieśli jeszcze żadnej sprawy do sądu, więc nie będzie wycofywał swoich produktów z rynku. Chodzi konkretnie o rynki Niemiec i Włoch.

Teraz swoje oświadczenie wystosowało Dainese. Producent podaje, że w październiku bieżącego roku sąd w Monachium potwierdził, że system Alpinestars Tech-Air narusza dwa patenty Dainese. Oprócz tego Dainese wytoczyło dodatkowy proces z żądaniem zadośćuczynienia i wycofania systemu Tech-Air ze sprzedaży w Niemczech.

Dainese wytoczyło podobne procesy również we Włoszech. Dodatkowo producent podaje, że w ramach rozwoju systemu D-air zarejestrował 26 patentów.

Autor: Wojciech Grzesiak

zobacz też

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Dainese D-air Street Dainese D-air Street
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści