Najlepsze gry motocyklowe na PC / PlayStation / Xbox / mobile - zestawienie, lista

Gry motocyklowe mogą być jednym z ciekawszych zajęć, dla motocyklisty, który akurat musi zostać w domu… Mamy dla Was zestawienie najlepszych gier z motocyklami!

Parafrazując klasyka polskiego internetu:
– Jak Pan spędzi koronawirusa?
– Będę grał w grę!

My postaramy się odpowiedzieć w jaką grę można grać. I jak się uprzecie, nawet może to być Tomb Raider, bo w którejś odsłonie gry Lara Croft także jeździła motocyklem.

Gra "Days Gone" na PlayStatrion 4
Gra „Days Gone” na PlayStation 4

#ZostańWDomu – tak brzmi hasło akcji internautów oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ideą jest ograniczenie wychodzenia z domu i kontaktów z innymi ludźmi, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa. Proponujemy stosować się do wytycznych na gis.gov.plOd siebie dodamy, że panika i wykupywanie całego zapasu papieru toaletowego to nie najlepsze wyjście. Wystarczy zrobienie zakupów raz na 10 dni, zamiast codziennie.

Dla motocyklistów #ZostańWDomu to przede wszystkim spore ograniczenie z korzystania ze swojego hobby… Pisaliśmy już o propozycji wykonania własnoręcznego serwisu i konserwacji motocykla w garażu, także o przedstawiliśmy najciekawsze filmy motocyklowe, a teraz…

Zestawienie najlepszych gier motocyklowych ma PC / PlayStation / Xbox!

Excitebike – 1984 – konsola Nintendo NES

Chciałoby się powiedzieć, że „gimby nie znajo”. Oto klasyka gatunku. Prosta gra, w której wyścigi motocrossowe jadą od lewej strony ekranu. Trzeba omijać przeszkody, skakać i zbijać innych zawodników. Cudowne! Tylko czy na dzisiejszych urządzeniach jeszcze uda się w to zagrać?

Co ciekawe, gra Excitebike była inspiracją dla Red Bulla do stworzenia prawdziwej serii wyścigowej Straight Rhythm w 2013 roku. Jeden-na-jeden, prosty tor, brak zakrętów, dużo skoków, a liczy się najlepszy rytm, tempo i styl.

Excitebike - 1984
Excitebike – 1984

Hang-On – 1985 – konsola SEGA

Hang-On zyskały miano legendarnej gry video. Inspiracją był styl jazdy Freddiego Spencera. W późniejszym czasie powstały też automaty do gry, na których sterowało się pochylaniem motocykla w prawdziwych wymiarach.

Hang-On - 1985
Hang-On – 1985

Road Rash – 1991 – Amiga, Atari

Minęło sporo czasu, a Road Rash wciąż znajduje odnośniki w dzisiejszej popkulturze. Wyścigi motocyklowe, w których zawodnicy mogli się wzajemnie zbijać, używając albo kopniaków, albo broni… Czy ktoś ma Amigę na sprzedaż?

Road Rash - 1991
Road Rash – 1991

Elastomania – 2000 – PC oraz…

Pojawiła się w 2000 roku jako gra zręcznościowa. Motocykl miał rozciągliwe podwozie, trzeba było pokonywać pętle lub wieszać się na klifach, aby zdobywać jabłka – punkty. Zdobyła taką popularność, że dziś jest dostępna w różnych odmianach, pod różnymi nazwami, na wszelkie platformy i konsole. Jest protoplastą Mad Skills Motocrossu, z następnego akapitu.

Elastomania
Elastomania

Mad Skills Motocross 2 – 2015 – mobile

Świetna gra zręcznościowa na smartfony. Potrafi wciągnąć na wiele godzin. Sztuczka polega na zapamiętaniu trasy oraz dobraniu odpowiedniego rytmu i prędkości jazdy. Co najlepsze, można porównywać czasy ze znajomymi.

Mad Skills Motocross na smartfony
Mad Skills Motocross na smartfony

Project Gotham Racing 4 – 2007 – Xbox 360

Zanim „Forza Motorsport” zdominowała wyścigi samochodowe na platformie X-Box, na topie była seria Project Gotham Racing. W edycji z 2007 roku pojawiły się także motocykle. Świetna symulacja jazdy i sporo emocji zagwarantowały stałe miejsce wśród najlepszych gier.

Project Gotham Racing 4
Project Gotham Racing 4

MX vs ATV (2001 – 2018) – wszystkie platformy

Seria istnieje od 2001 roku, ale sławę najlepszej edycji miało MX vs ATV: Reflex z 2007 roku na PC / PS3 / XBox 360. Był to świetny symulator offroadowych motocykli – w wyścigach motocrossowych oraz cross country można było całkiem precyzyjnie balansować riderem, co dawało satysfakcję na wiele godzin gry – także multiplayer. Najnowszą edycją jest MX vs ATV: All Out z 2018 roku na PC / PS4 / XBox One.

Motocrossowa zabawa w błocie MX vs ATV
Motocrossowa zabawa w błocie MX vs ATV

MXGP 2019 – 2019 – PC, PS4, XBox One

Dzięki oficjalnej licencji FIM możecie wcielić się w prawdziwych zawodników serii Mistrzostw Świata Motocross. Odnajdziecie oficjalne tory i oficjalne motocykle. Zręcznościowy charakter gry wymaga odpowiedniego balansowania, trzeba także brać pod uwagę tworzące się koleiny. Wiele trybów gry zapewni długą rozgrywkę. 2019 jest najświeższą edycją, ale oczywiście były też z poprzednich lat.

Seria mistrzostw świata w grze MXGP 2019
Seria mistrzostw świata w grze MXGP 2019

TT Isle of Man: Ride on the Edge – 2018 – PC, PS4, XBox One

Tym razem zanurzmy się w najbardziej popularne na świecie wyścigi drogowe. Gra posiada oficjalną licencję, co oznacza, że w pojedziecie świetnie odwzorowaną trasą, a motocykle i zawodnicy odpowiadają stanowi rzeczywistemu. Niebawem (wiosna 2020) premierę będzie miała 2. edycja gry TT Isle of Man: Ride on the Edge.

TT Isle of Man: Ride on the Edge - wyścigi drogowe na motocyklu zza ekranu komputera
TT Isle of Man: Ride on the Edge – wyścigi drogowe na motocyklu zza ekranu komputera

MotoGP 19 – 2019 – PC, PS4, Xbox One

Oficjalny symulator wyścigów MotoGP. Możesz wcielić się w dowolnego zawodnika i przejechać cały sezon 2019. Możesz ścigać się po sieci. A najlepsze, że musisz precyzyjnie kontrolować zachowanie ridera i motocykla, hamulce także obsługujesz oddzielnie. Dasz radę? (Było wiele poprzednich edycji, w kwietniu wychodzi edycja 2020.)

MotoGP, symulator mistrzostw Grand Prix
MotoGP, symulator mistrzostw Grand Prix

Ride 3 – 2018 – PC, PS4, Xbox One

Chcesz pościgać się na ulicach? W serii gier Ride znajdziesz ten sam silnik sterowania, co w MotoGP, ale zmodyfikowany do wyścigów ulicznych. Mamy uliczne tory i drogowe motocykle. Sprzęty można tuningować i modyfikować. (W 2020 roku premierę będzie miała edycja Ride 4, w której strategicznym partnerem będzie Yamaha.)

Ride 3, wyścigi motocyklowe
Ride 3, wyścigi motocyklowe

Days Gone – 2019 – PS4

Nietypowa propozycja. Jest to gra surwiwalowa. Przygodowa gra akcji. Fabuła dzieje się 2 lata po wybuchu pandemii wirusa w USA, który zamienił ludzi w zombie zwane świrusami. Ludzi zostało niewiele. Nasz główny bohater jest łowcą nagród, a jego najlepszy przyjaciel to motocykl. Jednoślad można tuningować i personalizować, trzeba dbać o jego dobry stan techniczny oraz o pełny zbiornik. Cel gry? Przetrwać.

Days Gone - na motocyklu przed zombie...
Days Gone – na motocyklu przed zombie…

GTA: Grand Theft Auto…

Chyba nie liczyliście, że zabraknie tutaj GTA. Którejkolwiek części byście nie włączyli, na którejkolwiek platformie, motocykle zawsze były częścią rozgrywki. Specyfiki gry chyba nie trzeba przedstawiać. Wszelkie modyfikacje oraz GTA Online dodatkowo rozwijają temat motocykli…

motocykle w GTA
motocykle w GTA

Cyberpunkt 2077 – 2020 – PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Cyberpunk 2077 to światowej sławy gra opracowana przez polskie studio – to samo, które odpowiedzialne było za hitowego Wiedźmina III. Cyperpunk rozgrywa się w nowoczesnym mieście w niedalekiej przyszłości, bohater ma do dyspozycji cały otwarty świat, a poruszać się po nim może albo samochodami, albo motocyklami! Żeby było ciekawiej, motocykle w grze opracowane zostały wraz z Keanu Reevesem i jego marką motocykli Arch. Po premierze nie obyło się bez kilku komicznych błędów, ale Cyberpunk 2077 to i tak pozycja obowiązkowa.

Motocykl Arch w Cyberpunk 2077
Motocykl Arch w Cyberpunk 2077

RiMS Racing – 2021 – PC, PS4, XONE, Switch, PS5, XSX

Jak napisał w komentarzach Jack Cross-noob: „A gdzie Rims? Gra jako nieliczna z tego typu ma model zniszczeń i zużycia podzespołów motocykla”.

RiMS Racing jest to symulator wyścigów (także na prawdziwych torach wyścigowych), na prawdziwych motocyklach. Posiada rozbudowany model weekendów wyścigowych wliczając kwalifikacje oraz ciekawe możliwości zużywania się i wymieniania elementów motocykla.

RiMS Racing - 2021
RiMS Racing – 2021

Co jeszcze?

Jeżeli macie kolejne propozycje – a na pewno macie – to sekcja komentarzy na Was czeka. Postaramy się także na bieżąco dodawać Wasze tytuły tutaj.

Rozsądek

Gry są fajne, ale w obliczu koronawirusa pamiętajcie – najważniejsze to nie wpadać w panikę, nie denerwować się – na większość czynników macie niewielki wpływ, więc zadbajcie o zdrowie psychiczne swoje i swoich najbliższych. A temu sprzyja pozytywna energia i satysfakcja spędzenia czasu wraz z motocyklem – nawet jeżeli w dłoniach trzymacie kontroler, a nie prawdziwe manetki.

P.S.: Rodzice i dzieci, pamiętajcie. Zamknięte szkoły to nie ferie. Nie warto w tym czasie odwiedzać dużych skupisk ludzi.


Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany