Na Lausitzring wystartują zawodnicy wszystkich klas. Tor powrócił do kalendarza po wielu latach przerwy. Ostatni raz cykl Superbike World Championship gościł tu w 2007 roku i wtedy zwycięzcami wyścigów byli Noriyuki Haga i Troy Bayliss. W stawce startowali również Max Biaggi, Troy Corser i James Toseland. Czy ponowne otwarcie będzie równie legendarne?

W klasie Superbike stawce przewodzi Jonathan Rea, który ma 368 punktów i musi uważać na swojego zespołowego kolegę. Tom Sykes ma na koncie 322 punkty. Pierwszą trójkę zamyka Chaz Davies z dorobkiem 260 punktów. O czwarte miejsce powalczą Davide Giugliano i Michael van der Mark, którzy mają po 185 punktów. W Niemczech na tor powróci Sylvain Guintoli z fabrycznego teamu Yamahy, który pauzował po kontuzji. Zobaczymy również Mistrza Polski Superbike – Pawła Szkopka, który liczy na deszczowy wyścig i miejsce na podium.

Paweł Szkopek to obecnie jedyny Polak w Superbike World Championship

W Supersportach prowadzi Kenan Sofuoglu, który ma na koncie 146 punktów i 40 punktów przewagi nad Randy Krummenacherem. Pierwszą trójkę zamyka PJ Jacobsen z dorobkiem 92 punktów. Statystyka jest nieubłagana dla Krummenachera – zawodnik wygrał w tym sezonie tylko jeden wyścig i raz stanął na podium. Kenan Sofuoglu ma na koncie cztery wygrane.

W klasie Superstock 1000 o zwycięstwo walczą Raffaele de Rosa i Leandro Mercado. Zawodnik BMW ma na koncie 82 punkty, a zawodnik Ducati – 77 punktów. Pierwszą trójkę zamyka Kevin Calia na motocyklu Aprilia, który dotychczas zdobył 66 punktów. Zarówno de Rosa jak i Mercado mają w tym roku na koncie po dwa zwycięstwa. Piąty wyścig sezonu wygrał Lucas Mahias.

W European Junior Cup prowadzi Mika Perez z dorobkiem 81 punktów. Na drugim miejscu, ze stratą 10 punktów znajduje się Hannes Soomer. Co ciekawe – Soomer nie figuruje na liście startowej. Trzecie miejsce zajmuje Paolo Grassia, który ma 55 punktów.

Pamiętajcie o nowym harmonogramie, który wprowadzono w tym sezonie. Pierwszy wyścig Superbike rusza w sobotę o 13:00. Niedzielne zmagania rozpoczną się o 11:20 wyścigiem klasy Supersport.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
Michael van der Mark przechodzi do PATA Yamaha Official WorldSBK Team

Wiadomo już, do jakiego teamu przejdzie Michael van der Mark. Zawodnik przejdzie z Hondy do Yamahy.

Zamknij