Na skrzyżowaniach, na których często dochodzi do wypadków, staną specjalne znaki dla motocyklistów.

Dzień w dzień na drogach Wielkiej Brytanii około 10 motocyklistów traci życie lub zostaje poważnie rannych. To zbyt dużo, dlatego organizacja charytatywna DocBike (lekarze na motocyklach, pojawiający się jako pierwsi w miejscach wypadków) wraz z policją z Dorset oraz Dorset Road Safe Partnership opracowali kampanię bezpieczeństwa. Póki co obejmuje ona wyłącznie hrabstwo Dorset w południowo-zachodniej Anglii, a opiera się na specjalnie zaprojektowanych znakach.

Na skrzyżowaniach – zarówno takich z pierwszeństwem, jak i bez – stanęły motocyklowe znaki. Znalazła się na nich informacja, że w tym miejscu często zdarzają się wypadki motocyklowe. Do tego pojawiły się dwa typy haseł:

  • Have you been seen? – Czy dałeś się zauważyć?
    Hasło ma przypominać motocyklistom, że jednoślady to obiekty, które zdecydowanie trudniej wypatrzyć na drodze, niż samochody. A skoro motocyklista nie ma dookoła siebie metalowej puszki, tym bardziej musi dbać o własne bezpieczeństwo. Nawet jeżeli jest na drodze z pierwszeństwem!
  • Think Bike!
    Ciężko dosłownie przetłumaczyć to hasło na język polski… Pomyśl o motocyklu? Motocyklisto pomyśl? Jednak dla każdego anglojęzycznego kierowcy ten komunikat jest jasny i wymowny. (Tym bardziej, że hasło to jest od wielu lat używane w motocyklowych kampaniach bezpieczeństwa.)

Kampania znaków ostrzegawczych ruszyła wczoraj. Potrwa od 1 kwietnia do 31 października 2021 roku. Organizacja DocBike ma ogromną nadzieję, że dzięki temu sezon stanie się bezpieczniejszy.

Więcej w Newsy, Wyróżnione, Ze świata
Salon motocyklowy Yamaha AF Motors Toruń oficjalnie otwarty!

Z ogromną radością informujemy, że odliczanie dobiegło końca i zgodnie z zapowiedzią, dnia 23 marca, drzwi AF Motors zostały otwarte....

Zamknij