Triumph i Ducati w plebiscycie Męska Rzecz 2012 - Motogen.pl

15 listopada na terenie toru wyścigowego na warszawskim Służewcu zebrało się 7 osób, których zadaniem było wytypowanie swoich faworytów z kategorii „Samochody”. Jako że ten dzień przebiegał pod znakiem motoryzacji, na placu boju pojawiły się także kampery i… motocykle, konkurujące w kategorii „Hobby i Sport”. Do plebiscytu zgłoszono dwie niesamowite maszyny, które swoją premierę miały w sezonie 2012. Pierwszym „rodzynkiem” było Ducati 1199 Panigale w wersji S, dostarczone przez Ducati Toruń. To motocykl, którego nie trzeba nikomu przedstawiać: flagowy superbike z Bolonii, reprezentujący najbardziej zaawansowaną technologię i ekstremalne osiągi. Drugim motocyklem był, wyprodukowany na 110-lecie istnienia marki Triumph, wyjątkowy model Speed Triple w wersji R. Ten niekwestionowany król nakedów idealnie wpisywał się w konwencję „męskiej rzeczy” i razem z Ducati przyciągał zainteresowanie zebranych gości.

W skład jury weszli: Mariusz Czerkawski, Kuba Przygoński, Kamil Durczok, Robert Gonera, złoty medalista z Londynu Adrian Zieliński, szef TVN Turbo Paweł Jordan i znany dziennikarz Paweł Jemielita. Okazało się, że nie tylko „Przygon”, ale i Kamil Durczok jest zagorzałym motocyklistą. Ale jednoślady przyciągały uwagę również tych „niejeżdżących” członków jury. Wszystko było okraszone typowymi opowieściami z nutką sentymentu: „jak byłem młody to… i chyba teraz zrobię prawo jazdy”. Kuba Przygoński pokazał kolegom, jak kręci się egzaminacyjne ósemki triumphem, a całe popołudnie przebiegło w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze. Oprócz motocykli i skutera Yamahy, jurorzy mieli możliwość przetestowania takich perełek, jak Porsche Panamera, Audi RS4 czy BMW 650. Dodatkową atrakcją był pokaz driftu wykonany przez Przygona toyotą GT86.

Jury tego samego dnia obradowało i głosowało na swoich faworytów. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości do 20 listopada 2012. Trzymamy kciuki, żeby jedyne motocykle biorące udział w plebiscycie przeszły do fazy finałowej, w której głosy oddawane będą SMS-ami.
 

Więcej o motocyklach Triumph