Sikora i Sosna wygrywają Suzuki GSX-R Cup - Motogen.pl

Ostatni wyścig Suzuki GSX-R Cup należał do liderów klasyfikacji generalnej.

Marcin Sikora wygrał szósty wyścig sezonu, Sebastian Sosna czwarty. Obaj liderzy, którzy w nagrodę pojadą zwiedzić fabryki Suzuki w Tajlandii, byli bezkonkurencyjni.

Na początku wyścigu Sebastian musiał przepychać się z rywalami, ale później odskoczył na czoło. Marcin też miał problemy po starcie, ale później było już łatwo. Kolejne zwycięstwa potwierdziły, że liderzy klasyfikacji generalnej byli najlepsi w tym roku. Mamy nadzieję, że w następnych sezonach laureaci naszego pucharu będą odnosić sukcesy w Mistrzostwach Polski.

Najlepszym przykładem, że nasz puchar pomaga w rozwoju kariery jest Marcin Kondratowicz, który kiedyś wygrał Suzuki GSX-R 600 Cup, a teraz jest Wicemistrzem Polski Superstock 1000.

Jacek Grandys, promotor Suzuki GSX-R Cup: 'Walka zawodników naszego pucharu była wspaniała w tym roku. Troszkę szkoda, że kończymy już sezon, ale widać, że występy na Słowacji i Węgrzech dały chłopakom bezcenne doświadczenie. Za rok mamy inny pomysł na puchar ale liczę, że nadal będziemy mieli wielu zawodników’.
 

Więcej o motocyklach Suzuki