Modeka Wulf - Motogen.pl

Do redakcyjnego laboratorium trafiła turystyczna kurtka tekstylna, Modeka Wulf. Pod względem cenowym znajduje się na pograniczu klasy średniej i wyższej w ofercie producenta. Jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu, czy warto ją kupić oraz jakie są jej mocne i słabe strony?

 

Wygląd
Produkt oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych; czarnej i czarno-szaro-zółtej (odblaskowej), którą otrzymaliśmy do testu. Pierwszy kontakt wzbudza zaufanie; wszelkie szwy, zapięcia, rzepy oraz jakość zastosowanych materiałów nie powodują najmniejszych zastrzeżeń. Krój sprawia wrażenie dynamicznego ale niezbyt skomplikowanego, a kształt kurtki został zdominowany przez dużą ilość kieszeni i ściągaczy. Odblaski umieszczono na plecach, barkach i rękawach.

 

Modeka Wulf posiada dwie podpinki; membranę (Humax-Z-liner) i ocieplacz. Ich montaż jest prosty-oprócz suwaka są zamocowane za pomocą zatrzasków i guzików. Przy mankietach, zapięcia podpinek oznaczono dwoma kolorami; czarnym i czerwonym; pochwalamy takie rozwiązanie – zapobiega niewłaściwemu ułożeniu i skręcaniu się membran w rękawach, a pośrednio zwiększa komfort jazdy. Produkt wyposażono w dwa suwaki pozwalające na spięcie ze spodniami producenta. O bezpieczeństwo dbają certyfikowane protektory na ramionach, łokciach i plecach (opcja).

 

Wentylacja
Wentylacja to atut testowanej kurtki. System przewietrzania, nazwany przez Modekę Airvent składa się z czterech punktów w przedniej części (po dwa na rękawach i na wysokości żeber) oraz trzech z tyłu (centralny, zajmujący prawie całą szerokość pleców, oraz dwa na wysokości nerek). W upalne dni jazda jest komfortowa, a produkt określono jako oddychający-potwierdzamy to w praktyce. W testowanej Modece nie dojdzie do nadmiernego pocenia, o ile nie zakładamy ciężkiego plecaka zakłócającego przepływ powietrza, lub unikniemy stania w korkach w upalne dni. Warstwa zewnętrzna jest wiatroodporna. Zapięcie kurtki, oprócz suwaka i zatrzasków, jest wspomagane przez pionowy, zwiększający przyleganie, rzep. Niestety, wypadkowa takiej konstrukcji to bardziej czasochłonne rozpinanie i zapinanie. Jazda w mżawkę, niewielki deszcz, bądź po mokrych ulicach, jest wolna od przemiękania, należy jednak pamiętać o zasunięciu wywietrzników. Zamontowanie membrany zwiększa odporność na intensywne opady, ale przysłowiowe oberwanie chmury spowoduje delikatne przepuszczanie wody przez rękawy. Temperatura 17st. Celsjusza jest optymalna dla założenia ocieplacza a poniżej 8-10 stopni, zaczyna być chłodno.

 

Logistyka
Jak wcześniej wspomniałem Modeka Wulf ma mnóstwo kieszeni – sześć z przodu, jedną dużą z tyłu (zmieścimy w niej mapę, membranę albo rękawiczki) dwie wewnątrz w tym tzw. „portfelówkę” oraz dwie w ocieplaczu. Większość z nich jest zamykana na wodoodporny suwak, w niektórych przypadkach uzupełniony o zatrzaski.

 

Trwałość
Kilka miesięcy wyjątkowo intensywnej eksploatacji w zmiennych warunkach pogodowych, na różnych typach motocykli, udowadnia, że kurtkę wykonano solidnie. Zero zmechaceń, prujących się nitek, rozwarstwiających materiałów, porwanych podszewek czy wytartych rękawów. Pewne oznaki zużycia wykazały rzepy; jest to w większym stopniu zasługa bezpardonowego przechowywania i traktowania kurtki, niż jakości materiałów.

 

Naszym zdaniem
Początkowa niechęć do zastosowanych, odblaskowych kolorów, po kilku jazdach o zmierzchu, w deszczu lub mgle pozwoliła docenić ich zalety. W takich warunkach motocyklista jest znacznie lepiej zauważalny, a docelowo bezpieczniejszy. Pomijając czasochłonne rozpinanie i niezbyt duży komfort termiczny poniżej 10st Celsjusza, ciężko testowanej kurtce cokolwiek zarzucić. Jest trwała, wygodna, oferuje niezłą wentylację, a dzięki licznym ściągaczom jej rękawy nie działają jak hamulec aerodynamiczny. Podróżnicy docenią liczbę i wielkość kieszeni, a zwolennicy bezpieczeństwa kolorystykę, ilość odblasków i certyfikowane protektory. W zależności od rozmiaru (S-6XL), na zakup trzeba przeznaczyć pomiędzy 790 a 850pln. Biorąc pod uwagę relację ceny do jakości, oraz wszelkie wady i zalety – Modeka Wulf to dobry wybór.

 

cena: 790 zł – 850 zł
Materiał wierzchni: 85% poliamid, 15% poliester Hitena® Dobby Podszewka: 100% poliester

Kolory: czarny, czarny/żółty neonowy

Rozmiary: S – 6XL

 

Lista dealerów Modeka

 

Importer:
Modeka Polska
ul. Mickiewicza 8
58-100 Świdnica
tel. 74 852 39 35

fax 74 852 59 34

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany