Regulamin WMMP na 2012 już jest - Motogen.pl

Co prawda do pierwszej, i tak przesuniętej pierwszej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zostało około 2 miesięcy dopiero teraz na stronach PZM pojawił się regulamin startów w 2012. Na szczęście niewiele zmienia się w zasadach WMMP względem ubiegłego roku. Zawodnicy biorący udział w PP i w klasach markowych muszą jednak zwrócić uwagę na nowe limity czasów obligujące do przejścia do klas mistrzowskich. W 2012 wynosić one będą: 1:41 dla motocykli poniżej 600 ccm i 1:40 dla motocykli powyżej 600 ccm.

W tym roku kontynuowane będą rozgrywki w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski w klasie 125. Limit wiekowy został ustalony na od 12 do 21 lat. W zmaganiach mogą wziąć udział motocykle do 125 ccm pojemności z silnikami 2 lub 4-suwowymi. Oddzielna klasyfikacja dla tej klasy będzie prowadzona pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej po 5 zawodników w grupie. Szkoda, że wzorem ubiegłego sezonu nic nie słychać o tej klasie. Nie jest ona promowana, zatem niewielu młodych, przyszłych zawodników ma szansę dowiedzieć się o niej, a w konsekwencji wziąć udział w wyścigach.

Tegoroczny regulamin przywraca także klasyfikację klubową. Pod koniec sezonu puchary klubowe zostaną rozdane za pierwsze trzy miejsca. W klasyfikacji sponsorskiej natomiast pucharki otrzymają jedynie zwycięzcy.

Pełen regulamin WMMP dostępny jest na stronie PZM.