Dwóch debiutantów, Ryan Dungey (USA) i Jake Weimer (USA), oraz weteran motocrossu, Ivan Tedesco (USA), wygrali ostatnią edycję zawodów Red Bull FIM Motocross of Nations, które w miniony weekend (3–4 października) odbyły się na torze Franciacorta we Włoszech. Drugie miejsce na podium zajęli Francuzi, a trzecie Belgowie.

Red Bull Motocorss of Nations to jedne z najbardziej widowiskowych i prestiżowych zawodów drużynowych na świecie. W trakcie tegorocznej edycji, w ciągu całego weekendu (3–4 października) 90 tys. widzów oglądało zmagania 37 drużyn z całego świata. Składające się z trzech zawodników ekipy, rywalizowały w trzech wyścigach w klasach MX1, MX2 i Open na torze o długości 1680 m.

W klasie MX1MX2 najlepszy był Antonio Cairoli (ITA, Yamaha), a w drugim wyścigu w klasie OpenMX2 wygrał Gautier Paulin (FRA, Kawasaki). W trzecim wyścigu w klasie OpenMX1 dzięki wygranej Ryana Dungeya (USA, Suzuki) na prowadzenie wysunęli się Amerykanie i to oni w rezultacie wygrali całe rozgrywki Red Bull Motocross of Nations.

Zwycięzcy poszczególnych klas:
Ryan Dungey (USA) – MX1
Marvin Musquin (France) – MX2
DavidPhilippaerts (Italy) – Open

Skład zwycięskiej drużyna USA:

Ryan Dungey, SuzukiMX1
Ivan Tedesco, HondaOpen
Jake Weimer, KawasakiMX2

W 2010 roku zawody Red Bull Motocross of Nations ponownie zostaną rozegrane w Stanach Zjednoczonych. 25–26 września 64. edycja zawodów odbędzie się w Colorado.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie www.redbullmxon.com.