Priest – thriller z motocyklem w tle - Motogen.pl

Jeśli lubicie filmy science-fiction, w których bohaterem jest samotny twardziel walczący ze złem, samotny motocyklista lub obaj wyżej wymienieni w jednym, filmPriest’ jest dla Was. A czym może jeździć prawdziwy twardziel? To proste – Gladiusem.

Paul Bettany jest aktorem doskonałym do roli twardziela. Najnowsza rola aktora wymaga od niego nie tylko obycia w walce z wampirami, ale także dosiadania futurystycznego motocykla, który dodaje mu +5 do image’u i +10 do szybkości. I nikt nie domyśliłby się, że motocykl ten to dobrze znany Suzuki Gladius 650, który testowany jest obecnie w naszej redakcji na długim dystansie.

Reżyser filmu, Scott Stewart: 'Pojawił się pomysł, żeby motocykl »Księdza« był niczym broń, którą posiadają oddziały specjalne. Chcieliśmy, żeby te motocykle dawały poczucie siedzenia na silniku odrzutowym’. Dlaczego jednak wybrano Gladiusa, a nie chociażby model GSX-R1000? Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Jednoślad powstał w fabrykach Cinema Vehicles Services i Ghostlight Industries w Hollywood i zastosowano w nim customową przednią owiewkę oraz mocno wydłużony wahacz. Na potrzeby produkcji powstało sześć egzemplarzy futurystycznych Gladiusów, które z powodzeniem mogłyby grać w Mad Maxie. Czy teraz jeszcze ktokolwiek zarzuci Gladiusowi mało męski charakter czy wygląd?

Priest’ to ekranizacja koreańskiego komiksu, którego akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, gdzie trwa wojna między ludźmi i wampirami.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun 'Księdza’. W wersji papierowej bohater tytułowy porusza się piechotą, co postanowił zmienić scenarzysta filmu. Film będzie miał swoją premierę na DVD oraz Blue Ray 5 września 2011 roku.