Piaggio pracuje nad poduszką powietrzną do swoich jednośladów - Motogen.pl

Piaggio pracuje nad poduszkami powietrznymi do swoich jednośladów? Umowa z Autoliv podpisana!

Autoliv, szwedzki producent poduszek powietrznych podpisał umowę o współpracy z Piaggio Group. Efektem ma być montaż poduszek powietrznych w produkowanych przez koncern, motocyklach.

Piaggio z Autoliv planują umieścić poduszki powietrzne montowane w ramie motocykla. Pierwsze testy zderzeniowe takiego rozwiązania, zostały już przez Autoliv przeprowadzone. Co ciekawe Szwedzi uważają, że jednoślady są już zaopatrzone w wystarczająco zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Następnym krokiem i uzupełnieniem rozwiązań będzie właśnie wprowadzenie poduszek powietrznych. To pozwoli na uratowanie do 2030 roku prawie 100 000 osób rocznie.

Wspominaliśmy niedawno o patencie Autoliv, czyli ładunki pirotechniczne „odstrzelające” kierownicę w przypadku kolizji. Takie działanie zlikwiduje najmniej przyjazny dla kierowcy, element w czasie zderzenia. Kompleksowe rozwiązanie wraz z poduszką powietrzną wydaje się naturalnym rozwinięciem koncepcji.

Naszym zdaniem patent trafi jako pierwszy do serii MP3, gdzie znajdzie się sporo miejsca do instalacji systemu. Za sprawą dwóch kół z przodu pojazd po kolizji ma dużą szansę pozostać w równowadze…


Jedna odpowiedź

  1. Kubas

    To akurat dobry pomysł, na pewno tak to obmyślą żeby nie psuło efektu wizualnego a zapewniało większe bezpieczeństwo na drodze.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany