Nowy Skuter Yamaha D'elight - Motogen.pl

Ten skuter jest jednym z najlżejszych i najbardziej kompaktowych modeli w swojej kategorii, a jego nieduża masa i zwinne, przyjazne użytkownikowi prowadzenie sprawiają, że D’elight idealnie sprawdza się w codziennej komunikacji.

Sektor pojemności silnika do 125 cm3 obejmuje około 60 procent całego rynku skuterów w Europie, co czyni go największą kategorią w świecie jednośladów. Szacuje się, że popyt na skutery 125 cm3 w kolejnych latach będzie stale wzrastał z powodu takich czynników jak coraz większe koszty paliwa i pogarszające się zanieczyszczenie powietrza w miastach.

Popyt na ekonomiczne i praktyczne środki transportu jeszcze nigdy nie był tak duży, a nowy D’elight jest przeznaczony dla tych klientów, którzy oczekują stylowego, praktycznego i przystępnego cenowo rozwiązania dla ich codziennych przejazdów.

Zasilana ekonomicznym, 4-suwowym silnikiem ukrytym w kompaktowym podwoziu, nowa Yamaha D’elight łączy w sobie styl i oszczędność, jakość i osiągi, przez co jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla samochodu, transportu miejskiego oraz innych skuterów w podobnym przedziale cenowym.

D’ELIGHT: PRZYJRZYJ SIĘ MU BLIŻEJ

Lekki, zwinny i łatwy w prowadzeniu

Jednym z najważniejszych i najbardziej znaczących aspektów nowego modelu D’elight jest to, że pozostaje on jednym z najlżejszych i najbardziej kompaktowych skuterów w swojej klasie, co czyni go idealnym kompanem do miejskich przepraw, gdzie zwinność i łatwość użycia są ważnymi atrybutami. D’elight jest tak lekki i kompaktowy, że jego ogólna masa oraz wymiary mają więcej wspólnego z wieloma skuterami 50 cm3.

Konstruktorzy Yamahy zdołali stworzyć ten nowy skuter w rozmiarach klasy 50 cm3, dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego rurowego podwozia, wewnątrz którego umieszczono kompaktowy, 1-cylindrowy, 4-suwowy silnik chłodzony powietrzem, o pojemności 114 cm3.

Dane techniczne nie mówią zbyt wiele, gdy są jedynie zapisane na karcie specyfikacji, ale dla typowego kierowcy te wymiary oznaczają, że D’elight jest jednym z najbardziej kompaktowych, zwinnych i łatwych w prowadzeniu skuterów na rynku.

Niska waga 98 kg D’elighta i wymiary zbliżone do klasy 50 cm3 sprawiają, że codzienna jazda po mieście, pokonywanie zakrętów i parkowanie są tak proste. W celu zobrazowania tych cech warto podkreślić, że promień skrętu nowego D’elighta wynosi tylko 1,8 metra, a więc o 0,2 m mniej niż modelu Neo’s o pojemności 50 cm3.

Dodatkowo, dla jeszcze łatwiejszej jazdy przy niskich prędkościach i lepszej manewrowości D’elight został wyposażony w siedzisko na wysokości 755 mm, które jest najniższe w tej kategorii.

Ekonomiczny miejski transport w przystępnej cenie

Nowy D’elight jest nie tylko bardzo ekonomiczny w użytkowaniu, ale też dostępny w atrakcyjnej cenie. Tę wyjątkowo konkurencyjną cenę zakupu udało się osiągnąć dzięki użyciu stosunkowo prostej, lecz efektywnej technologii, takiej jak 2-zaworowy, 4-suwowy silnik chłodzony powietrzem.

To połączenie przystępnej ceny z wyjątkową ekonomią użycia i zwinnym, kompaktowym podwoziem sprawia, że D’elight jest bardzo atrakcyjną propozycją zarówno dla nowych, jak i doświadczonych kierowców skuterów. D’elight jest oczywistym wyborem dla osób, które dużo przemieszczają się po mieście i szukają prostego, niezawodnego, łatwego w użyciu i oszczędnego rozwiązania ich codziennych problemów z miejskim transportem. 

Klasyczny i elegancki styl

D’elight reprezentuje nowy dla Yamahy kierunek – eleganckie linie nadają mu klasyczny wygląd, który do tej pory nie był często spotykany w skuterach naszej marki. Piękne nadwozie o zaokrąglonych kształtach oferuje kierowcy doskonałą ochronę przed wiatrem oraz przestrzenną pozycję jazdy, podczas gdy obite materiałem podwójne siedzisko i dopasowany kolorystycznie uchwyt dla pasażera podkreślają klasyczny styl i pozwalają na komfortową jazdę we dwie osoby.

Eleganckie nadwozie idealnie łączy w sobie tradycję i nowoczesność, nadając modelowi D’elight świeży i oryginalny wygląd. Reflektor w kształcie oka zamontowany na kierownicy oraz wysoki, przedni błotnik, a także białe, analogowe oprzyrządowanie w stylu retro nawiązują do stylu lat 60.

Pozostałe atrakcyjne właściwości to między innymi tylne zintegrowane światło i kierunkowskazy oraz wbudowane, przednie kierunkowskazy w opływowym kształcie. W celu zwiększenia wygody D’elight został wyposażony w mały, otwierany schowek podręczny w okolicy kolan oraz haczyk do mocowania kasku i wysuwane podnóżki dla pasażera. 3-ramienne koła z odlewanego stopu i wysokiej jakości wykończenie sprawiają, że D’elight łączy klasyczny styl z nowoczesnym wzornictwem na miarę XXI wieku, nadając skuterowi oryginalny i modny wygląd.

Atrakcyjna specyfikacja ogólna

Mimo, że cena zakupu nowego D’elighta została ustalona na bardzo konkurencyjnym poziomie, porównywalnym do niektórych azjatyckich marek, ten stylowy skuter oferuje jednak swoim klientom bardzo atrakcyjną specyfikację ogólną.

Klasyczna stylistyka nadaje modelowi D’elight szyk i modny wygląd, które dopełnia czarna podłoga i elegancki przedni panel. Razem z czarnym, szytym siedziskiem, ten praktyczny i świeży design wyjątkowo dobrze pasuje do takich wersji kolorystycznych nadwozia jak Milky White, Midnight Black i Magnetic Bronze.

Pozostałe atrakcyjne akcenty obejmują korek wlewu paliwa i kieszeń bagażową zlokalizowaną przed kolanami kierowcy oraz schowek pod siedziskiem, zaprojektowany tak, aby pomieścić otwarty kask.

Więcej o motocyklach Yamaha