Przybędzie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Potentat wchodzi na polski rynek…

Eleport wchodzi na polski rynek, co ma skutkować 300 nowymi stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. To efekt współpracy z Boltem, oferującym przewóz jedzenia czy dowóz zakupów.

Eleport ma ponad milion stacji zasilających baterie zarówno własnych jak i partnerskich. Są wśród nich pojedyncze ładowarki oraz całe kompleksy zasilające pojazdy elektryczne. W ciągu najbliższych trzech lat ma powstać na terenie naszego kraju trzysta takich punktów. W miarę możliwości prąd ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, a sama infrastruktura być przyjazną dla użytkowników i środowiska. Montaż stacji jest powiązany z pojawieniem się w kraju usługi car sharingu Bolt Drive.

Zgodnie z prognozami w ciągu trzech lat w Polsce ma być użytkowanych blisko 300 tys. pojazdów elektrycznych. W ciągu dwóch lat ich udział w rynku przekroczy 10%. Oczywiście w ten trend wpisują się motocykle i motorowery elektryczne szczególnie segmentu „urban mobility”. W branży samochodowej zostały już opracowane akumulatory umożliwiające długi przebieg z możliwością szybkiego ładowania. W motocyklach wciąż możemy narzekać na niewystarczający zasięg. 300 nowych stacji z pewnością poprawi komfort użytkowania takich pojazdów.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany