Problemy, brak czasu i niedopracowane systemy, czyli jak w Polsce wprowadza się nowe prawo jazdy.

Już wcześniej informowaliśmy Was o problemach, jakie wynikły podczas dostosowywania systemów informatycznych. Okazuje się, że zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, na czas nie będzie gotowy system CEK, czyli Centralna Ewidencja Kierowców. To właśnie dane tam przechowywane miały być niezbędne do wydania miedzy innymi karty kandydata na kierowcę, którą ma mieć każdy kto podchodzi do egzaminu.

Zgodnie z nowym pomysłem ratowania sytuacji starostwa będą musiały korzystać ze swoich baz danych, które dopiero potem zostaną zintegrowane z CEK kiedy ten ruszy. Podobno nowelizacja ustawy o CEK przesuwająca termin jego uruchomienia na 2014 już jest dyskutowana.

Nowe przepisy ustawy o kierujących pojazdami muszą wejść w życie na początku 2013. Inaczej dostaniemy karę pieniężną od UE. Z tego względu przepisy dotyczące wydawania nowego prawa jazdy oraz egzaminowania kierowców co prawda zostaną wprowadzone, ale bez odpowiednich systemów informatycznych, czyli czeka nas totalna prowizorka, a co za tym idzie, zapewne sporo problemów.