MotoGP 2014: GP Niemiec - Motogen.pl

W klasie Moto3 prowadzi Jack Miller z 117 punktami, a za nim jest Romano Fenati, który ma 110 punktów. Taki sam wynik ma znajdujący się na trzeciej pozycji Alex Marquez. Bardzo blisko prowadzącej trójki są Alex Rins (107 pkt.) i Efren Vazquez (102 pkt.). Fenati i Miller mogą mieć kłopoty, jeśli nie wezmą się do pracy. Fenati ostatni raz stanął na podium podczas rundy na torze Mugello, a Jack Miller – podczas rundy na Le Mans.

W Moto2 pewnie prowadzi Esteve Rabat, który ma 157 punktów. Mika Kallio pomimo dobrego rozpoczęcia sezonu znajduje się na drugim miejscu i ma punktów 131. Pierwszą trójkę zamyka Maverick Vinales z 109 punktami. W przypadku klasy Moto2 pierwsza trójka jest bezpieczna, ponieważ będący na czwartej pozycji Dominique Aegerter traci do niej 71 punktów.

Klasa królewska została zdominowana przez Marca Marqueza, który ma na koncie 200 punktów, a to oznacza oczywiście, że wygrał wszystkie dotychczasowe wyścigi. Ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsce, ponieważ zarówno znajdujący się na nim Valentino Rossi jak i będący na trzeciej pozycji DAni Pedrosa mają 128 punktów. Wszyscy trzej zawodnicy mogą już w pełni skoncentrować się na walce, ponieważ mają podpisane kontrakty do 2016 roku.

Autor: Wojciech Grzesiak