W sezonie 2011 odbyła się inauguracyjna seria oficjalnego Pucharu i Mistrzostw Polski Skillz Up Cup. Ponad 15 tysięcy widzów podczas czterech rund mogło na żywo oglądać zmagania zawodników w walce o pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski oraz Puchar Polski we Freestyle Motocrossie. W nadchodzącym roku zawodnicy zmierzą się ponownie, a organizatorzy aktualnie pracują nad kalendarzem cyklu.

 

W mijającym roku cztery miasta gościły Skillz Up Cup: Kwidzyn, Zielona Góra, Tymbark i Częstochowa. Każde z tych miast jest zainteresowane sprowadzeniem cyklu Skillz UP ponownie i to najlepszy dowód na to, że impreza podobała się zarówno kibicom, jak i władzom miast. Wysiłek logistyczny, jaki wiązał się z przygotowaniami, był niczym w porównaniu do reakcji publiczności i zadowolenia zawodników. Aby przybliżyć nieco kulisy organizacji serii, przedstawiamy Skillz Up Cup w liczbach:

  • cztery rundy,
  • ponad 15 tysięcy widzów,
  • dziesięciu zawodników FMX, czterech żużlowców, wicemistrz Ameryki w rajdach samochodowych, stunterzy na quadach i motocyklach,
  • 200 ciężarówek, czyli inaczej 5000 ton ziemi zostało zwiezione na miejsca zawodów. Wyjątkiem była Częstochowa, gdzie zawody odbyły się w funkcjonującym freestyle parku Łukasza Pacuda,
  • ponad 300 publikacji w prasie i internecie,
  • 6000 plakatów, 20 000 ulotek oraz 23 ekrany ledowe,
  • 456 minut czasu antenowego na ekranach ogólnopolskiej telewizji, w tym TVP1, TV4 i Extreme Sports Channel,
  • 56 minut czasu antenowego w stacjach radiowych.

 

Seria wyłoniła pierwszego w historii oficjalnego Mistrza Polski FMX, którym został Bartek Ogłaza oraz pierwszego zdobywcę Pucharu Polski, którym został Artur Puzio. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów najlepsi polscy zawodnicy dostali szansę startu w Mistrzostwach Świata we Freestyle Motocrossie FIM – Night of the Jumps. Z tej szansy skorzystali Artur Puzio i Michał Daciuk. W sezonie 2012 oprócz możliwości startu dla najlepszych zawodników z Polski w najważniejszej imprezie roku planowane jest przygotowanie specjalnego stypendium w postaci treningów w okresie zimowym zagranicą w najlepszych freestyle parkach na świecie.

 

Na sezon 2012, aby dostarczyć widzom jeszcze więcej emocji, organizatorzy szykują sporo atrakcji dodatkowych, a sam format rozrośnie się o dodatkowe dyscypliny związane ze sportami akcji o szczegółach będziemy informować na bieżąco, tymczasem zapraszamy do współpracy kluby, miasta oraz sponsorów zainteresowanych organizacją lub sponsoringiem cyklu Skillz Up Cup 2012 – oficjalnych Mistrzostw Polski Freestyle Motocross. Sam cykl w sezonie 2012 składać się będzie prawdopodobnie z sześciu rund.

 

Więcej informacji o cyklu i o zawodnikach można znaleźć na stronie www.skillzup.pl i na profilu na Facebooku.

Więcej w FMX
Zawodnicy DareDevilFMX w Mistrzostwach Świata we Freestyle Motocrossie

Artur Puzio zapewnił sobie występ w tych zawodach wygrywając Puchar Polski w FMX Skillz Up Cup. Pozwoliło mu to na...

Zamknij