Jorge Lorenzo wraca do Yamaha Racing w MotoGP! - Motogen.pl

Oficjalnie „legenda MotoGP” stanie się kierowcą testowym zespołu Yamaha w MotoGP!

Ale dzieje się w ekipie Yamahy! Zaledwie wczoraj oficjalnie poinformowano o poważnych przetasowaniach pomiędzy Rossim a Quartararo, a dziś oficjalnie zakomunikowana została współpraca z Lorenzo!

Jorge Lorenzo zostanie kierowcą testowym Yamahy w MotoGP, a jego praca rozwojowa rozpocznie się już za kilka dni podczas pierwszych testów w dniach 2-4 lutego w Malezji.

Po zdobyciu 2 tytułów mistrza w klasie GP250, w roku 2008 Jorge Lorenzo przeszedł do zespołu Yamahy w MotoGP, gdzie jeździł przez 9 lat i zdobył 3 mistrzostwa. Lata 2018-2019 przejeździł na Ducati, finiszując w pierwszej dziesiątce. Po nieudanym sezonie na Hondzie, Jorge rozwiązał kontrakt i w listopadzie 2019 ogłosił wyścigową emeryturę. Niedługo później stwierdził, że do padoku na pewno wróci, ale nie jako zawodnik. Lorenzo otrzymał także oficjalny status „Legendy MotoGP”.

Jorge Lorenzo w barwach Ducati

Jorge Lorenzo jako kierowca testowy jest dla Yamahy cennym nabytkiem. 32-latek znany jest z płynnej precyzyjnej jazdy oraz z bardzo jasnych wskazówek przekazywanych zespołowi. Co więcej, Jorge jest skutecznym kierowcą rozwojowym oraz posiada spore doświadczenie zdobyte na trzech, zupełnie różnych motocyklach MotoGP (wcześniej Yamaha, następnie Ducati, ostatnio Honda) w całkiem świeżej specyfikacji.

Dla Yamahy to ogromna szansa na sprawienie, aby to właśnie YZR-M1 stał się najskuteczniejszym motocyklem w stawce. O ile oczywiście inżynierowie nie pogubią się wśród wskazówek od kilku różnych, szybkich zawodników w swoich zespołach.

To może start w wyścigach?

Póki co Yamaha podkreśla, że nie ma w planach żadnych startów z dziką kartą. Jeżeli jednak Jorge Lorenzo odbuduje na Yamasze swoją pewność siebie (a to właśnie na Yamasze jeździło mu się najlepiej), to jesteśmy pewni, że zobaczymy go w kilku wyścigach… Co byłoby też fantastycznym zabiegiem z marketingowego punktu widzenia. A kiedyś może powrót na stałe do stawki wyścigowej?