Honda Africa Twin jeszcze w tym roku? - Motogen.pl

Legendarny motocykl Honda Africa Twin może doczeka się kontynuacji – tak przynajmniej uważa włoski portal motocyklowy Infomotori.

Honda Africa Twin większości z nas kojarzy się głównie z rajdem Paryż–Dakar. Właścicielom i miłośnikom Afryka’ kojarzy się z niezawodnością motocykla, obecnego na rynku od 15 lat. W tym czasie Honda modyfikowała Africę tylko przez pierwsze 5 lat. Kolejne 10 lat motocykl przetrwał w niezmienionej formie, którą ukochali sobie miłośnicy bezdroży i turystyki motocyklowej.

Mimo że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to raczej Varadero będzie miało wkrótce potomka, zdaniem włoskiego Infomotori można się spodziewać powrotu Africi Twin na rynek. Motocykl miałby być napędzany przez silnik V2 o pojemności 1000 ccm oraz 21-calowe koła. Waga Hondy miałaby stanowić konkurencję z cięższymi BMW R1200GS, Ducati Multistradą czy Super Tenere Yamahy.

Czyżby można było spodziewać się zupełnie nowej Hondy XRV 1000 Africa Twin na tegorocznych targach Eicma w Mediolanie? Wielu na pewno powie: 'oby!’. Swoją drogą, czego Wy byście oczekiwali od nowej 'Afryki’?