Bomber Motorcycles – wspólne dzieło Buella i Bombardiera - Motogen.pl

Wyciek z kanadyjskiej firmy Bombardier Recreational Products na temat współpracy z Erikiem Buellem zelektryzował motocyklowe media na świecie.

Z informacji, które przedostały się do prasy, wynikało, że BRP do spółki z Erikiem Buellem mają zamiar stworzyć zupełnie nową firmę motocyklową Bomber Motorcycles Ltd. Mimo że wszyscy potraktowali tę informację jako żart prima aprilisowy, okazała się ono prawdą. Spółka Bomber Motorcycles zapowiada, że jeszcze w tym roku pojawi się ich pierwszy sportowy motocykl Stratofortress, napędzany chłodzonym cieczą Rotaxem o pojemności 1190 ccm. Według pomysłodawców motocykl będzie dysponował mocą 160 KM przy wadze 165 kg na sucho.

BRP
wykorzystało kanadyjskie prawo, które pozwala obejść zapis umowy między Erikiem Buellem a H-D, który zabrania Buellowi produkowania motocykli z homologacją drogową. Dodatkowo słynny projektant zabezpieczony jest zapisem, że większą część kwestii inżynieryjnych i produkcyjnych Bomber Motorcycles Ltd. bierze na siebie kanadyjska strona spółki.

Do tej pory nie było wiadomo, czy Buell będzie jeszcze produkował motocykle przeznaczone na ulicę. Dzięki temu rozwiązaniu doczekamy z pewnością interesujących maszyn, które nie będą przeznaczone wyłącznie na tor wyścigowy, tak jak dotychczasowe modele, które wyszły ze stajni Erik Buell Racing 1125R, 1125RR czy 1190RR.
 

Więcej o motocyklach Buell