Ducati Triumph Speed Day już w poniedziałek - Motogen.pl

Uczestnicy będą mogli poznać mistrzów, przedstawicieli prasy i mediów branżowych oraz doświadczonych instruktorów z kadry Speed-Day. Na miejscu poznają zasady poruszania się po torze, tajniki i charakterystykę motocykli sportowych oraz opon i tego jak ważną rolę odgrywa np. ciśnienie w oponach. Najbardziej doświadczeni w Polsce zawodnicy opowiedzą o tym jak przygotować się do jazdy motocyklem, od kondycji fizycznej po ubranie i ochraniacze. Jeszcze „na sucho” poznają poprawną pozycję na motocyklu, oraz dowiedzą się jak optymalnie operować gazem i hamulcem i jak wielkie ma to znaczenie w kwestii prowadzenia się motocykla.

Do dyspozycji uczestników oddane zostanie Centrum Testowe Inter Motors i możliwość przetestowania kilkudziesięciu kasków w warunkach normalnego użytkowania.

Posiadacze kasków SHOEI będą mogli liczyć na darmowy serwis i czyszczenie swoich garnków. Każdy fan marki motocykla którym jeździ znajdzie na miejscu dla siebie wiele gadgetów, które będzie można kupić na specjalnych stanowiskach handlowych. Oprócz tych wszystkich atrakcji pojawi się wielu znanych zawodników, którzy będą wspierać uczestników swoim doświadczeniem. Do dyspozycji pozostaną instruktorzy Speed Day i możliwość np. nakręcenia onboardu ze swojego przejazdu, a potem dokładne omówienie go z jednym z prowadzących.

Jednak najważniejszą rzeczą tego dnia będzie doskonała zabawa oraz możliwość spotkania się właścicieli tak niesamowitych pojazdów jakimi są motocykle Ducati i Triumph. Często dla wielu z nich będzie to pierwsza w życiu możliwość by spotkać ludzi którzy posiadają taką samą pasję i taki sam motocykl, a wymiana doświadczeń to rzecz nie do przecenienia w każdej materii.

Cóż… pozostaje pozazdrościć posiadaczom Triumphów i Dukatów szczególnie, że importer zapowiada Ducati Triumph Speed-Day 2013 jako pierwszą imprezę z tej serii. Na miejscu będziemy oczywiście i my, redakcja MOTOGEN. Dlatego po zakończeniu imprezy wszystkich uczestników już teraz zapraszamy do odwiedzenia portalu, znajdziecie tu film i zdjęcia z imprezy.

Więcej o motocyklach Ducati