Ducati Multistrada V4 nadchodzi! Wiemy kiedy! - Motogen.pl

Duże zamieszanie wokół domniemanej nowej Multistrady powstało ostatnimi czasy. Co gorliwsze serwisy zapowiadały nadejście nowego modelu już w przyszłym roku (niemiecki Motorrad). Zeznania naocznych świadków, którzy w Włoszech widzieli nowy model napędzany sportowym silnikiem. Potem pojawiły się artykuły dementujące te rewelacje, także na łamach naszego serwisu. Wielu czytelników wietrzyło też spisek, czyli celowe zaprzeczanie istnienia Multi V4 przez władze Ducati, aby nie wstrzymać sprzedaży już wyprodukowanych Multistrad 1260… Jak w każdej plotce, trochę w tym wszystkim było prawdy, a dużo nietrafionych domysłów. Ustalmy więc fakty. Tak, będzie nowy model Multistrady napędzany silnikiem V4. Nie, nie będzie wprowadzony do sprzedaży w 2020 roku. Tak, pojawi się w salonach Ducati, ale dopiero w 2021 roku. Tak, Niemcy i Włosi na własne oczy widzieli prototyp tego motocykla testowany m.in. na alpejskich drogach.

Wielka wyprzedaż motocykli Ducati rocznik 2019 – sprawdź ile możesz zyskać! 

A oto garść technicznych informacji, które udało nam się zgromadzić na temat nowego modelu:

  • silnik napędzający nową Multi to pochodzący z Panigale V4 jednostka o pojemności 1103 ccm
  • moc silnika zostanie zaadaptowana do nowych warunków i będzie oscylowało wokół i tak kuriozalnych w tym segmencie 190 KM!
  • dzięki temu zabiegowi poprawi się przebieg krzywej momentu obrotowego, którego wyższa wartość będzie dostępna przy niższych obrotach
  • motocykl będzie wyposażony w system Advanced Rider Assistance (ARAS), którego zadaniem będzie ostrzeganie o niebezpieczeństwach i zbliżających się pojazdach oraz współpraca z aktywnym tempomatem

Możliwe, że na targach EICMA przedstawiciele Ducati pokażą prototyp, albo chociaż jego zdjęcia i przedstawią trochę danych technicznych… Czekamy!

Więcej o motocyklach Ducati